Słownik

Słownik zawiera 7 wyrażeń.
Wyszukaj w słowniku (wyrażenie regularne dozwolone)
Wyrażenie Definicja
Favicon

Ikona, która pojawia się przed adresem w karcie przeglądarki internetowej. Favicon przyjmuje znak graficzny lub logo i jest zapisywana w formacie .ico Można również stosować formaty PNG, SVG współczesne przeglądarki są w stanie je odczytywać. Przyjęło się, że rozmiar stosowany to 16x16 do 192x192

Flaticon

Zestaw ikon z różnych kategorii. Flaticon posiada ponad tysiąc zestawów darmowych ikon oraz wersje płatne. Narzędzie oferuje ikony w formatach SVG, PSD, PNG, EPS i ICON FONT. W skrócie jest to podobne narzędzie do Font Awesome.

FLoC

FLoC skupia duże grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Takie podejście skutecznie ukrywa osoby "w tłumie" i wykorzystuje przetwarzanie na urządzeniu, aby zachować prywatność historii internetowej danej osoby w przeglądarce.

Krótko mówiąc, umożliwia reklamę opartą na zainteresowaniach w sieci. Zamiast obecnego śledzenia opartego na plikach cookie, zostaniesz powiązany z "kohortą", grupą użytkowników wystarczająco dużą, aby być przynajmniej częściowo anonimowym dla firm, które Cię interesują.

Font Awesome

Zestaw narzędzi do tworzenia czcionek i ikon oparty na językach programowania CSS i LESS. Został opracowany przez Dave'a Gandy'ego do użytku z Twitter Bootstrap, później został włączony do BootstrapCDN. - Wikipedia

Footer

Jest to miejsce w szablonie na dole strony tak zwana stopka. W footerze można znaleźć informacje o firmie, linki do wewnętrznych stron. logo, mapy. itp.

Framework

Framework albo platforma programistyczna – szkielet do budowy aplikacji. Definiuje on strukturę aplikacji oraz ogólny mechanizm jej działania, a także dostarcza zestaw komponentów i bibliotek ogólnego przeznaczenia do wykonywania określonych zadań. Programista tworzy aplikację, rozbudowując i dostosowując poszczególne komponenty do wymagań realizowanego projektu, tworząc w ten sposób gotową aplikację. Frameworki bywają niekiedy błędnie zaliczane do bibliotek programistycznych. Typowe cechy, które każą wyróżniać je jako samodzielną kategorię oprogramowania, to: odwrócenie sterowania – w odróżnieniu od aplikacji oraz bibliotek, przepływ sterowania jest narzucany przez framework, a nie przez użytkownika. domyślne zachowanie – domyślna konfiguracja frameworka musi być użyteczna i dawać sensowny wynik, zamiast być zbiorem pustych operacji do nadpisania przez programistę. rozszerzalność – poszczególne komponenty frameworka powinny być rozszerzalne przez programistę, jeśli ten chce rozbudować je o niezbędne mu dodatkowe funkcje. zamknięta struktura wewnętrzna – programista może rozbudowywać framework, ale nie poprzez modyfikację domyślnego kodu. - wikipedia.

FTP

FTP lub File Transfer Protocol to protokół internetowy używany do przesyłania plików przez Internet z jednego komputera do drugiego. Na przykład, gdy instalujesz w swojej witrynie oprogramowanie takie jak, Joomla, Drupal, WordPress, najprawdopodobniej użyjesz FTP, aby przesłać wszystkie pliki Joomla z komputera osobistego na serwer. Aby to zrobić, potrzebujesz czegoś, co nazywa się klientem FTP. Klient FTP to oprogramowanie działające na komputerze osobistym i umożliwiające przesyłanie plików do serwera internetowego. WinSCP, Filezilla i WS_FTP to przykłady łatwych w użyciu klientów FTP.

Większość dostawców usług hostingowych Joomla zapewnia użytkownikom dostęp do FTP, dzięki czemu mogą przesyłać lub pobierać pliki ze swojego serwera hostingowego bezpośrednio ze swojego panelu sterowania. Użytkownicy Joomla mogą potrzebować klienta FTP, aby przesłać pliki Joomla na swój serwer hostingowy, zanim będą mogli zainstalować Joomla.

Dobrze jest zrozumieć, jak korzystać z FTP. Czasami trzeba dokonać zmiany w pliku configruation.php lub plikach szablonu podczas nadpisywania stylu. Wiedza ta na pewno Ci się przyda nawet w takich prozaicznych sprawach jak upload dużego pliku, którego nie można przesłać przy pomocy managera lub innego rozszerzenia Joomla.

Synonim - File Transfer Protocol

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP: PL6252158732
 REGON: 369781106

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru