Google Consent Mode v2 to udoskonalona wersja narzędzia Google do zarządzania zgodami użytkowników na wykorzystanie plików cookie i danych w celach reklamowych i analitycznych. Od marca 2024 roku, stosowanie tego narzędzia staje się obowiązkowe dla wszystkich stron korzystających z usług Google, takich jak Google Ads czy Google Analytics. Jest to odpowiedź na rosnące wymagania prawne dotyczące prywatności danych w Internecie. Czy dla Joomla istnieje narzędzia, które wspierają Google Consent Mode v2? Oczywiście, że tak, a listę tych narzędzi znajdziesz poniżej. W przypadku braku działań Google wyłącza możliwość remarketingu Google ADS oraz analitykę Google Analitycs 4. Dane przestają być zbierane, a Google uznaje wówczas jako podstawę brak zgody.
Na łamach strony poruszałem już nie raz temat obrazów następnej generacji. Do których należą WEBP, JPEG 2000 i JPEG XR. Każdy nowy format musi się zaadoptować na dobre, aby go wdrożyć. Formatowi WEBP jest najbliżej. Jest on najbardziej uniwersalny oraz uszyty na miarę internetu. Badając stronę poprzez narzędzie Google PageSpeed Insights można dostać komunikat o tym, iż strona nie używa formatów nowej generacji. Dziś pokaże Ci narzędzie, dzięki któremu można pozbyć się tego komunikatu.
Kiedy nie było ery mobile nikt się nie przejmował wyglądem tabel na telefonach. Jednak czasy się zmieniły i cały czas przybywa urządzeń o mniejszych ekranach. Mały ekran i tabela z danymi przeważnie kończy się rozjechanym layoutem i rozepchaniem elementów. Czytelność tabeli jest bardzo różna na urządzeniach mobilnych. Ale ten problem można rozwiązać dość szybko i skutecznie. Oczywiście rozwiązań jest co najmniej kilka, a ja postaram Ci się zaprezentować, które według mnie nie wymaga dużego nakładu pracy.
Podstawowy edytor w Joomla! to TinyMCE, który to oferuję nic ponad to co powinien oferować edytor tekstu. Jednak co zrobić w przypadku, gdy nasze artykuły mają dość powtarzalną strukturę i nie chcemy każdorazowo jej budować. Mam na myśli tutaj wewnętrzną budowę już samego artykułu jak: wstęp, kawałek tekstu gdzieś tam obrazek w tym samym miejscu, znowu kawałek tekstu i tak dalej. Każdy, kto prowadził serwis internetowy boryka się z tym problemem, gdzie w danych kategoriach artykuły mają zachować pewien schemat.
Czytaj więcej: JAK UTWORZYĆ SZABLON DLA POWTARZAJĄCEGO SIĘ ARTYKUŁU
Generalnie Joomla! nie pozwala umieszczania kodu wykonywalnego php, js czy nawet css wewnątrz artykułu. Ze względów bezpieczeństwa te znaczniki będą czyszczone z artykułu.
Jednak duża część osób potrzebuje od czasu do czasu umieścić mały skrypt java script lub zaczytać coś za pomocą php. Jest na to sposób i jest on prosty, a nawet nie wymaga wiedzy eksperckiej w implementacji.
Czytaj więcej: Jak dodać kod PHP, JS czy CSS w treść artykułu
Strona 1 z 3