Przeczytasz w: 2 - 3 min
Joomla to popularny system zarządzania treścią (CMS), który pozwala na tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi. Istnieją różne wersje Joomla, takie jak  Joomla 4, a już za moment Joomla 5, a każda z nich oferuje różne funkcje i możliwości. W tym artykule skupimy się na dwóch kluczowych aspektach: instalacji Joomla oraz różnicy między szablonem a quick startem.
  Przeczytasz w: 2 - 4 min
Domyślny szablon Cassiopeia w Joomla 4 nie ma opcji w ustawieniach stylu, aby zmienić favicon. Ponieważ od czasu Joomla 3 trochę się zmieniło, a dokumentacja jeszcze nie jest pełna to przedstawie wam dwa sposoby na zmianę favicon w domyślnym szablonie, jakim jest Cassiopeia w Joomla 4. Dla szybkiego przypomnienia favicon to ikona reprezentująca logo lub charakterystyczny znak w przeglądarkach internetowych tak, aby użytkownicy szybciej mogli identyfikować stronę www.
  Przeczytasz w: 3 - 5 min
Doskonale wiemy, iż termin wdrożenia strony dostępnej cyfrowej WCAG 2.1 dla instytucji publicznych już minął. A uporczywe niedostosowywanie strony czy też aplikacji mobilnej może powodować, iż instytucja może zostać ukarana karą finansową. Jeśli masz stronę na Joomla to istnieje kilka szablonów między innymi dla szkół i innych instytucji publicznych gotowych do wdrożenia.
  Przeczytasz w: 3 - 5 min
Dawno nie było zestawienia dla darmowych szablonów, a że zbliża się koniec roku 2019 postanowiłem zrobić przegląd. Przegląd ma na celu zaprezentowanie nowych szablonów z roku 2019 bądź aktualizowanych w bieżącym roku! Wszystkie szablony są darmowe i można je pobrać od producenta ze strony. Niektórzy wymagają, aby posiadać konto darmowe. Więc wystarczy się zarejestrować, aby pobrać paczkę instalacyjną lub quickstarta.
  Przeczytasz w: 4 - 8 min
Szok! Niedowierzanie, ekscytacja, a nawet euforia! Takie emocje przywołuje szablon dla Joomla 4. Ostatnio na oficjalnej grupie Joomla padła propozycja zrobienia fajnego szablonu z naciskiem na UX. I powoli taki szablon powstaje w pocie czoła, gdzie ludzie pracują po 12 - 16 godzin nawet w weekendy. Wszystko po to, aby dać community Joomla szablon, który będzie miał lepszy przepływ pracy niż oryginalnie instalowany w Joomla 4 (obecnie w alfa).
Strona 1 z 5

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP: PL6252158732
 REGON: 369781106

5 out of 5 stars
Total Reviews : 51

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru