Słownik

Słownik zawiera 6 wyrażeń.
Wyszukaj w słowniku (wyrażenie regularne dozwolone)
Wyrażenie Definicja
Dane strukturalne

To zestaw rozszerzonych danych strukturalnych na stronie opisujących specjalne elementy (przepisy, kursy, wydarzenia, FAQ, filmy, produkty, lokalne biznesy i inne). Dzięki tym danym uporządkowanym Google jest w stanie rozszerzyć wyniki wyszukiwania i je ulepszyć dla użytkownika końcowego.

Na przykład mając na stronie spis filmów z danymi strukturalnymi użytkownicy, wyszukując informacje przez Google mogą wyszukiwać na przykład po czasie trwania filmu, aktorach, gatunku czy liczbie pozytywnych ocen.

Synonim - dane uporządkowane,structured data
Description

Znacznik meta description to krótki opis zawartości strony widoczny m.in. w wynikach wyszukiwania Google, Bing i innych. Description znajdziemy w konfiguracji globalnej do opisu naszej strony, ale również w różnych elementach strony takich jak menu, artykuły i inne niestandardowe wpisy. 

DirectAdmin

DirectAdmin jest panelem ułatwiającym zarządzanie serwerem VPS lub Dedykowany, ale w zasadzie nie ma przeciwwskazań do używania go nawet dla hostingów współdzielonych. Za pomocą panelu Direct Admin utworzymy konto FTP, bazę sql, pocztę, wgramy lub wygenerujemy certyfikat SSL. Działanie jest bardzo podobne do innych panelu jak cPanel

Panel DirectAdmin ma również rozwiązania do instalowania oprogramowania są tam najpopularniejsze CMSy, jak i Joomla.

DNS

DNS to skrót od "Domain Name System". To system, który umożliwia łączenie się z witrynami internetowymi przez dopasowanie czytelnych dla człowieka nazw domen (takich jak joomlaguru.pl) z unikalnym identyfikatorem serwera, na którym jest przechowywana witryna.

Pomyśl o systemie DNS jak o internetowej książce telefonicznej. Zawiera listę nazw domen z odpowiadającymi im identyfikatorami zwanymi adresami IP (234.100.005.100),
zamiast wymieniać nazwiska osób wraz z ich numerami telefonów. Gdy użytkownik wprowadza na swoim urządzeniu nazwę domeny, taką jak joomlaguru.pl, wyszukuje adres IP i łączy go z fizyczną lokalizacją, w której przechowywana jest ta witryna.

Synonim - Domain Name System
Dodatek

Służy zazwyczaj do zadań specjalnych, ponieważ ingeruje i wykonuje kod przed wyrenderowaniem strony. Dla przykładu dodatek potrafi dodać tagi open graph na potrzeby social media lub wyświetlić zdjęcia z katalogu w formie galerii.

Synonim - wtyczka,plugin
Dostępność cyfrowa

Dostępność cyfrowa sprawia, że z serwisów internetowych i aplikacji mobilnych mogą wygodnie korzystać osoby z różnymi niepełnosprawnościami np. wzroku, słuchu, ruchu, ale też z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami poznawczymi. Dostępność cyfrowa pozwala na obsługę stron internetowych osobom starszym, dzięki dodatkowym zabiegom i dbaniem o stronę internetową, aby była dostępna cyfrowo.

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP: PL6252158732
 REGON: 369781106

5 out of 5 stars
Total Reviews : 52

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru