FTP

Wyszukaj w słowniku (wyrażenie regularne dozwolone)
Wyrażenie Definicja
FTP

FTP lub File Transfer Protocol to protokół internetowy używany do przesyłania plików przez Internet z jednego komputera do drugiego. Na przykład, gdy instalujesz w swojej witrynie oprogramowanie takie jak, Joomla, Drupal, WordPress, najprawdopodobniej użyjesz FTP, aby przesłać wszystkie pliki Joomla z komputera osobistego na serwer. Aby to zrobić, potrzebujesz czegoś, co nazywa się klientem FTP. Klient FTP to oprogramowanie działające na komputerze osobistym i umożliwiające przesyłanie plików do serwera internetowego. WinSCP, Filezilla i WS_FTP to przykłady łatwych w użyciu klientów FTP.

Większość dostawców usług hostingowych Joomla zapewnia użytkownikom dostęp do FTP, dzięki czemu mogą przesyłać lub pobierać pliki ze swojego serwera hostingowego bezpośrednio ze swojego panelu sterowania. Użytkownicy Joomla mogą potrzebować klienta FTP, aby przesłać pliki Joomla na swój serwer hostingowy, zanim będą mogli zainstalować Joomla.

Dobrze jest zrozumieć, jak korzystać z FTP. Czasami trzeba dokonać zmiany w pliku configruation.php lub plikach szablonu podczas nadpisywania stylu. Wiedza ta na pewno Ci się przyda nawet w takich prozaicznych sprawach jak upload dużego pliku, którego nie można przesłać przy pomocy managera lub innego rozszerzenia Joomla.

Synonim: File Transfer Protocol

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP: PL6252158732
 REGON: 369781106

5 out of 5 stars
Total Reviews : 52

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru