Page Builder to naprawdę ciekawe rozwiązanie dający użytkownikowi znaczną większą swobodę nad budowaniem strony niż tradycyjne szablony. Daje nam to przeogromne możliwość edytowania strony od frontu z jednoczesnym podglądem na żywo. Chcesz mieć unikalny wygląd, wkomponować moduły tam, gdzie Ty chcesz, a przy okazji chcesz zdefiniować czcionkę w rozmiarze większym i pogrubionym? To właśnie być może Page Builder jest rozwiązaniem dla Ciebie! Z całą pewnością jest to rewolucyjne i postępowe podejście do klienta, który może sam na własną rękę bez umiejętności graficznych czy też programistycznych zbudować stronę, jaka tylko mu się zamarzy. 

AKTUALIZACJA 2021

CZYM JEST PAGE BUILDER? 

To zestaw narzędzi wizualnych do budowania pojedynczych stron z responsywnych bloków metodą przeciągnij i puść (drag and drop). Liczba stron zazwyczaj jest nie limitowana, a dobór siatki bloków jest dowolny. W Page Builder można zbudować stronę od zera lub posiłkować się szablonami stron i je modyfikując co znacząco skraca czas przygotowania pojedynczej strony. Strona ma tutaj kluczowe znacznie, bo jest to pojedyncza pozycja menu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować witrynę w stylu One Page. Gdy zdecydujemy się na One Page wówczas liczba pozycji menu będzie zgodna z tym co chcemy zaprezentować na jeden stronie, gdyż wówczas używane jest linkowanie wewnętrzne.

Stronę budujesz za pomocą sekcji, a w środku osadzasz bloki, aby mieć kontrolę nad blokami definiujesz ilość kolumn. W kolumnach możesz osadzić tekst, obraz, video, slider, galerie, i inne dodatki, które oferuje dany Page Builder. To wszystko zazwyczaj da się dostosować jeszcze bardziej i bardziej zaawansowanie. Dobór tła, wybór koloru czcionki jej wielkość oraz rodzaj. Czy tekst ma być linkiem, czy ma mieć inne właściwość i tak dalej. Można spotkać takie dodatki jak carusela, Google map, Openstreet map, live ikony, galerie instagram, osadzanie video, feed z Twittera, i wiele innych ciekawych oraz użytecznych dodatków. 

Przy wyborze musisz się kierować tym, co będzie Ci potrzebne w danym momencie, ponieważ cześć Page Builderów ma opcje wyboru wersji darmowej i możliwe, że taka wersja pozwoli Ci już uzyskać zadowalający efekt. Zwróć uwagę, ponieważ czasem można dostać Page Builder w zakupionym szablonie więc modyfikacja takiego szablonu pod swoje potrzeby będzie bajecznie prosta, a ceną dużo niższa.

LICZBA PAGE BUILDER W JOOMLA

Obecnie naliczyłem dziewięć  czternaście Page Builderów, po niżej masz spis treści artykułu wraz z wymienionymi PB.

Jeśli znasz inny, który nie został tutaj wymieniony. Koniecznie daj znać w komentarzu.

Krótki opis wraz z unikatowymi cechami, cenę i wideo znajdziecie poniżej. Kolejność jest losowa.

Nie masz czasu na uczenie się nowego narzędzia? Możesz zlecić nam stworzenie dla Twojej firmy strony. Wystarczy, że do nas napiszesz przez formularz kontaktowy.

SP PAGE BUILDER

Joomla SP PageBuilder 2021 Joomla - Joomla budowanie stron

SP PAGE BUILDER jest to jeden z najpopularniejszych Page Builderów na Joomla! Obsługuje zagnieżdżone kolumny jest niezwykłym atutem. Posiada dwa edytory od strony zaplecza administracyjnego, jak i od frontu, gdzie zmiany widzimy natychmiast po wprowadzeniu i zatwierdzeniu. Predefiniowane bloki oraz całe strony gotowe do importu do Twojego projektu. Ponad 50 elementów, które rozszerzają jego możliwości podczas tworzenia stron. Współpracuje z artykułami Joomla, K2 oraz J2 store. Dodatkowo ten Page buldier można uruchomić we własnym (custom) module czy też artykule. Kopiowanie i wklejanie całych kolumn czy też rzędów. Obsługa ACL w elementach oraz stronach, Open Graph, SEO, własny media manager

CENA:  DARMOWY / PŁATNY 49$ - 299$ (1 rok aktualizacji)

STRONA:  https://bit.ly/pagebuilderSPPRO 

QUIX

Joomla pagebuilder quix pro - Joomla budowanie stron

 Quix to page buidler o unikalnych funkcjach jak optymalizacja pod SEO czy integracja z serwisem UNSPLASH. 30 dodatkowych elementów pozwoli rozwinąć skrzydła przy projektowaniu stron. Posiada własny media manager oraz integruje się ze wszystkimi popularnymi frameworkami. Własna biblioteka z kształtami, którymi możemy dowolnie manipulować a ilość kształtów to aż 22. Obsługa ACL dla konkretnych rzędów, jak i stron. Pełne wsparcie dla przeciągnij i puść. Dwa edytory na zapleczu administracyjnym oraz edytor od strony frontowej. Wsparcie dla rozszerzeń firm trzecich. Kreowanie menu z poziomu page buildiera, przygotowane predefiniowane bloki oraz strony gotowe do importu.

CENA: DARMOWY / PŁATNY 49$ - 179$ (1 rok) 

STRONA:  https://bit.ly/pagebuilderquix 

JSN PAGEBUILDER 4

Joomla JSN 4 pagebuilder - Joomla budowanie stron

JSN PageBuilder 4 to wizualny Page Builder typu "przeciągnij i upuść" dla Joomla. Wizualny edytor pozwala na tworzenie stron z zaplecza administracyjnego i strony frontowej. Co więcej, JSN PageBuilder 4 oferuje predefiniowane, wstępnie zaprojektowane układy stron, aby przyspieszyć rozwój w zakresie tworzenia stron docelowych. Automatyczny zapis postępu prac tak, aby nic się podczas awarii nie straciło. Cofnij i do przodu również będzie potrzebne, gdy coś pójdzie nie tak i zajdzie potrzeba odtworzenia kroków. Ponad 30 dodatkowych elementów rozszerzających możliwości tego narzędzia.JSN 4 działa z artykułami Joomla, K2 oraz współpracuje z rozszerzeniem Falang, EasyBlog, J2store. Posiada unikatową opcję mierzenia oraz śledzenia działań na stronie.

CENA: DARMOWY / PŁATNY 49$ - 99$ (6 - 12 miesięcy aktualizacji)

STRONA:  https://www.joomlashine.com/joomla-extensions/jsn-pagebuilder.html

JA JOOMLA PAGE BUILDER

Joomla Joomlart pagebuilder - Joomla budowanie stron

JA Joomla Page Builder jest to kreator stron dzięki, któremu jesteśmy w stanie szybko zbudować stronę. Ponieważ zawiera w sobie ponad 120 bloków gotowych do użytku oraz 20 pełnych stron. Współpracuje ze wszystkimi szablonami oraz frameworkami. Oferuje edycje inline. Kompatybilny jest z takimi rozszerzeniami jak: Easysocial, Easyblog, K2, Easydiscuss, Virtuemart.

CENA: DARMOWA / PŁATNA 55$ - 150$ (1 rok aktualizacji)

STRONA:  https://bit.ly/pagebuilderjoomlart 

GRIDBOX

Joomla pagebuilder gridbox - Joomla budowanie stron

Gridbox to Page Buildier o dużych możliwościach dzięki dodatkowym aplikacjom, które zawiera w sobie. Przeciągnij i puść z podglądem na żywo zmian. Predefiniowane bloki oraz całe strony. Inline edytor wraz ze wsparciem dla CKEditor oraz JCE. Pełna kontrola nad layoutem kolumn. Kreator stron Gridbox pozwala łatwo skonfigurować rozmiar kształtu, kolor i przezroczystość bez linii kodu. Dostępnych jest 15 stylów dla kształtów! Ponad 60 elementów, które rozszerzają funkcjonalność Gridboxa. Gridbox posiada własny manager zdjęć oraz plików. Jako że Gridbox posiada w sobie własne aplikacje możesz poszerzyć w prosty sposób funkcjonalność swojej strony. Dodatkowe aplikacje to: Strony, Blog, Sklep, Komentarze, Recenzje, Portfolio, Pokoje hotelowe, Zero Apps.

CENA:  DARMOWY / PŁATNY 58$ - 148$ (1 rok aktualizacji)

STRONA:  https://bit.ly/pagebuildergridbox 

RSPAGEBUILDER!

Joomla RS pagebuilder - Joomla budowanie stron

RSPage Builder! jest to całkowicie darmowy Page Builder na Joomla! Budujemy od strony zaplecza administracyjnego. Mamy do wyboru siatkę predefiniowaną i zintegrowaną z Bootstrap 2 oraz 3. Obsługuje ACL oraz wielojęzyczność z Joomla. 28 elementów, które rozszerzają możliwości RSPage Buildera. Wbudowane animacje oraz obsługa Open Graph. Możliwość uruchamiania dodatków (pluginów) wewnątrz Page Buildera.

CENA: DARMOWY

STRONA:  https://bit.ly/rspagebuilder 

PAGE BUILDER CK

Joomla CK pagebuilder budowanie stron

Page Buildier CK zawiera w sobie pełny interfejs przeciągnij i puść. Integracja z Pixabay zapewni Ci wysokiej jakości zdjęcia. Ulepszony media manager pozwoli ci uploadować zdjęcia, pdfy, video, svg z możliwości ustawiania specjalnego folderu dla każdego użytkownika. Szybko edycja od frontu w technologi inline. Zaawansowana siatka z zagnieżdżonymi kolumnami. Ponad 30 dodatków rozszerzających możliwości tego Page Buildiera. PB CK wspiera ACL oraz wielojęzyczność. Możliwość używania nadpisywania szablonu. Optymalizacja pod kontem SEO. 

CENA: DARMOWY / PŁATNY 29 €  (1 rok aktualizacji)

STRONA: https://bit.ly/pagebuilderck 

AZURA JOOMLA PAGE BUILDER

Joomla azura pagebuilder budowanie stron

Azura to Page Buldier, który wspiera budowanie strony od zaplecza administracyjnego Joomla. Posiada ponad 35 elementów, które poszerzają jego funkcjonalność. Istnieje możliwość dodania własnego kodu css lub też js. Wspiera responsywny desing, Open Graph oraz ACL. Azura możemy używać w artykułach, K2, a nawet w rozszerzeniu kontakty. Wspiera animacje CSS3, edytor JCE oraz TinyMCE, Font Awesome oraz Lineicon

CENA: DARMOWY / 25$ - 100$ (1 rok aktualizacji)

STRONA: https://bit.ly/pagebuilderazura 

YOOTHEME PRO

Joomla yootheme pro pagebuilder budowanie stron

Yootheme pro, jest jednym z najciekawszych Page Buildierów na Joomla! Cały czas rozwijany i ulepszany o nowe funkcje. Predefiniowane strony do zaimportowania jednym kliknięciem wraz ze zdjęciami. Zbudujemy na nim menu, jak i stopkę, ustalimy jak ma wyglądać kategoria i artykuły z danej kategorii. 35 dodatków rozszerzy nam dodatkowe możliwości. Dynamic content pozwoli nam mapować pola tam, gdzie chcemy, dzięki czemu uzyskujemy elastyczność, jakiej nigdzie nie spotkamy. Gotowe strony prosto do zaimportowania w kilku wersjach kolorystycznych. Yootheme pro jest oparty o autorski silnik UIKIT, który jest zoptymalizowany i szybki. Yootheme pro łączy w sobie wersje na Joomla oraz Wordpress.

CENA:  PŁATNY 60€ - 300€ (rok aktualizacji)

STRONA: https://bit.ly/pagebuilderyoopro 

NICE PAGE BUILDIER

Joomla NICE PAGE BULDIER 2021 budowanie stron

Nice page builder to aplikacja na windows oraz macos. Oferuje Web Design 3.0 co różnią się swobodnym pozycjonowaniem, nakładaniem się elementów, odstępami i dowolnymi rozmiarami. W Nicepage zaimplementowany jest drag and drop czyli przeciąganie i upuszczanie oraz pozycjonowanie odręczne. W Nicepage możesz  tworzyć dowolne strony zarówno w modnym Web Design 3.0, jak i klasycznym Web Design 2.0, a także budować działające strony internetowe od razu. Zaletą Nicepage jest możliwość zapisu strony do HTML, Joomla oraz Wordpress. Nice page jak każdy Page Builder oferuje bloki, jak i całe strony gotowe do importu naszego projektu.

CENA: DARMOWY / PŁATNA 59$ - 199$ (rok aktualizacji)

STRONA: https://nicepage.com/joomla-page-builder

T4 JOOMLA PAGE BUILDER

Joomla t4 joomla page builder visual design 2021 budowanie stron

T4 Joomla Page Builder, to nowoczesny i względnie nowy PB pod Joomla. Współpracuje z frameworkiem T4, który jest szybki i ma wbudowane swoje optymalizacje. Drog and drop czyli puszczanie i przeciąganie jest na pokładzie. Oferuje w wersji płatnej ponad 100 bloków gotowych do importu. Ponad 30 dodatków, które zwiększają funkcjonalność T4 Joomla Page Buildera. Podczas pracy czasem można się pomylić coś usunąć etc. W tym PB to nie problem bowiem obsługuje rewizje wersji tworzonych stron oraz łatwe "cofnij" i "do przodu". Doklejenie dodatkowego kodu css czy js nie stanowi problemu. Fani animacji również znajdą coś dla siebie. Współpracuje z T3, T4 Framework, Helix, Graven, Gantry. Edycja tekstów odbywa się poprzez inline edytor.

CENA: DARMOWY /  PŁATNY 59$ - 159$ 

STRONA: https://www.joomlart.com/t4-builder/t4-joomla-page-builder

JD BUILDER

Joomla jd builder 2021 budowanie stron

JD Builder, to klasyczny Page Builder oferujący duża elastyczność. Drag and drop, czyli przeciągnij i puść jest na pokładzie. Kontrola nad siatką elementów wsparcie dla ACL oraz SEO. Ponad 30 dodatków rozszerzających możliwości JD Buildera. Oferuje bibliotekę ponad 50 gotowych szablonów oraz ponad 100 bloków gotowych do importu projektu. Integracja z serwisem Pixabay, animowane nagłówki oraz interakcyjne animacje tła paralaxy. Współpracuję z takimi framowrkami jak: Astroid, T3, Gantry, helix ultimate.

CENA: DARMOWY /  PŁATNY 39$ - 229$ 

STRONA: https://www.joomdev.com/jd-builder

JOOMLA CCK - WEBSITE BUILDER

joomlacck website builder 2021 budowanie stron

Joomla CCK - Website Builder jest to prosty Page Builder, jednak o dużych możliwościach budowania aplikacji na nasze potrzeby takich jak, blog, katalogi, sklep, kalendarze, wydarzenia i inne. Ten Page Builder obsługuje technologie przeciągnij i puść, ale tutaj ona przydaje się przy budowaniu formularzy. Joomla CCK - Website Builder swoje działanie opiera na budowaniu strony poprzez dodatkowe pola, których zawiera aż 15. System mailowy, ocen, powiadomień, dodatkowe pola, bramki płatności jak PayPal, Stripe i 2Checkout

CENA:  DARMOWY /  PŁATNY 39$

STRONA: https://ordasoft.com/cck-content-construction-kit-for-joomla.html

Przykładowe wideo z budowania drzewa rodzinnego poprzez Joomla CCK  Website builder

LINELAB

Joomla linelab page builder 2021 budowanie stron

Linelab jest to template buildier, czyli kreator szablonu. Trochę inna nazwa, ale niczym się tam naprawdę nie różni od przysłowiowego Page Buildiera! Linelab jest page buildierem blokowym tzn. iż najpierw ustalamy widok bloków, a dopiero potem wygląd. Mamy tu do czynienia również z technologią przeciągnij i puść dla modułów do wypełnienia pozycji. Własny kod css, pralaxy, integracja z Pixabay, budowa siatki strony z bootstrapem, moblilny edytor i inne funkcje czekają na użytkownika Linelab. Oczywiście nie brakuje tutaj predefiniowanych stron, jak i bloków gotowych do importu do naszego projektu. Współpracuje z core Joomla, K2, Phoca Cart, VirtueMart i innymi rozszerzeniami. 

CENA: DARMOWY /  PŁATNY 59 €

STRONA: https://www.linelab.org

Nie masz czasu na uczenie się nowego narzędzia? Możesz zlecić nam stworzenie dla Twojej firmy strony. Wystarczy, że do nas napiszesz przez formularz kontaktowy.