JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Powiadomienie o nowym użytkowniku w Joomla Powiadomienie o nowym użytkowniku w Joomla JOOMLA GURU
poniedziałek, 23 wrzesień 2019 09:00

Powiadomienie mail, gdy użytkownik zarejestruje się do Twojej witryny Joomla


Jest wiele powodów, dla którym możesz chcieć otrzymać powiadomienie e-mail za każdym razem, gdy nowy użytkownik zarejestruje się na swojej stronie Joomla. Jeden z nich może brzmieć chce kontrolować jaka grupa odbiorów jest zainteresowana moją stroną. Prowadząc lokalną stronę w Wielkiej Brytanii mógłbyś sprawdzać jaki mail się rejestruję a stąd możesz szybko wyciągnąć wniosek. Bowiem końcówka maila (.pl - Polska .uk - Wielka Brytania) często świadczy o kraju pochodzenia danej osoby. Ale jak te powiadomienia otrzymywać za moment wszystkiego się dowiedziesz krok po kroku.

W tym artykule wyjaśnię, jak skonfigurować witrynę Joomla, aby administratorzy witryn otrzymywali powiadomienia o nowo zarejestrowanych użytkownikach.

REJESTRACJA UŻYTKOWNIKÓW - POWIADOMIENIA MAIL

W pierwszej kolejności należy włączyć możliwość rejestracji użytkowników na Twojej witrynie. Udaje się do panelu administracyjnego i z menu Użytkownicy wybierz Użytkownicy.

menu użytkownicy Joomla! zarządzanie użytkownikami.

Przejdź do Opcji. Pierwsza zakładka Opcje użytkownika.

opcje użytkownicy - ustawienia powiadomień administratorów w Joomla.

Rejestruj nowych z oczywistych względów przełączamy na TAK. Przypisujemy grupę, do jakiej mają być włączeni nowi użytkownicy. Standardowo jest to Registered.

Aktywacja kont w przypadku ustawień BRAK i AUTOMATYCZNA <- powiadomienia administratora jest opcjonalne. Jeśli chcesz, aby przychodził mail zaznacz Powiadamiaj administratora - TAK.

Aktywacja nowych konta ustawienie na ADMINISTRATOR - automatycznie będzie wysyłać informacje do aktywacji konta przez administratora. 

Po zmianach zapisz i zamknij.

Wróć do użytkowników i odszukaj konta SUPER USERA.

edycja użytkownik super user w Joomla.

Należy sprawdzić, czy konta mają włączone powiadomienia. Więc edytuj konto klikać na pełną nazwę.

użytkownik super user powiadomienia w Joomla - włączenie

Powiadomienia muszą być na TAK. Przejrzyj konta SUPER USERÓW i sprawdź, czy mają poprawnie skonfigurowane powiadomienie.

 

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 645 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 wrzesień 2019 10:03
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru