Pola, które oferuje Joomla na starcie przy formularzu rejestracyjnym nie do końca mogą Cię satysfakcjonować. Pokaże Ci jak zmienić nazwę pól na takie, które Ty chcesz i to bez edycji kodu. Wszystko odbędzie się na zapleczu Joomla bez dodatków trzecich.

ZMIANA NAZW PÓL W FORMULARZU REJESTRACYJNYM

Cała technika odbywa się poprzez zmianę tłumaczenia. Ta idea jest bardzo prosta i co najważniejsze sprawdza się w prawie każdym wypadku. Joomla w przeciwieństwie do innych CMSów ma narzędzie na starcie dzięki, któremu można zmienić frazy w plikach języków. 
To narzędzie potrafi nadpisywać tłumaczenie wybranych przez nas fraz. Potrafi również wyszukiwać stałe językowe, jak i wartości. 

Stała językowa przykładowo wygląda tak "COM_CONTENT_FEED_READMORE" gdziekolwiek taka stała się pojawią CMS wie, że ma wyświetlić konkretny tekst.

Wartość przykładowo wygląda tak "Read more.."  więc nie koniecznie musisz znać stałej językowej, aczkolwiek stała językowa jest bardziej skuteczna. Wartość bierzesz wprost z tekstu wyświetlanego.

Nadpisywanie tłumaczeń znajdziesz na zapleczu w Rozszerzeniach / Języki / Nadpisane

Tutaj możesz utworzyć nadpisanie dla strony frontowej, jak i zaplecza w danym języku.

Formularz rejestracyjny ma pierwsze pole "pełna nazwa". Zmienimy to pole, aby wyświetlało "Nazwa firmy".

Cały proces odbywa się poprzez utworzenie nowego nadpisania wyszukania odpowiedniej stałej językowej nadanie nowej wartości i zapisaniu zmian.

nadpisanie nazwy formularze rejestracyjnego - Joomla

Po wyszukaniu kliknij na wynik wyszukania wówczas stała językowa skopiuje się do formularza po lewej stronie i tam dokonasz przypisania nowego tesktu.
Efekt finalny na stronie głównej podczas rejestracji wygląda tak:

zmian nazwy formularz rejestracyjny - Joomla

Jeśli masz rozszerzoną rejestracje to masz tam kilka dodatkowych pól, które możesz zmienić pod swoje potrzeby. Na przykład jest jedno pole "Książki" które w tym momencie zostało zamienione na NIP. To pole w formularzu rejestracyjnym Joomla dodatkowo zostało oznaczone jako wymagane.

zmian nazwy formularz rejestracyjny ksiazka na nip w Joomla

Rozszerzoną rejestracje możesz skonfigurować poprzez dodatek Użytkownik - Profil. Będziesz miał tam możliwość konfiguracji danych w formularzu rejestracyjnym i formularzu na zapleczu oraz wpływ na dane w profilu użytkownika.

Jeśli masz pytania zostaw je w komentarzu pod artykułem.