JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Jak usunąć rozszerzenie, moduł, dodatek, szablon w JOOMLA! Jak usunąć rozszerzenie, moduł, dodatek, szablon w JOOMLA! Joomla GURU
piątek, 13 wrzesień 2019 12:57

Jak usunąć rozszerzenie w JOOMLA!


Jak usunąć rozszerzenie w JOOMLA! To dobre pytanie nie tylko dla tych nowych użytkowników, ale również dla tych dłużej użytkujących cms Joomla! Czy zdarzyło Ci się kiedyś szukać rozwiązania i instalować kilka, a nawet kilkanaście rozwiązań, aby sprawdzić jak działają? Zazwyczaj kończy się to tym, że są zainstalowane moduły, rozszerzenia, które nie spełniły Twoich oczekiwań! A działa tylko to jedno, które nam spasowało.

Otóż problem pojawia się, gdy te zainstalowane i nieużywane moduły stają się przestarzałe i nie są na bieżąco aktualizowane. Część z nich już na samym początku może być stara i przedawniona, ale w ferworze poszukiwań nikt nie zwraca na to uwagi. Więc dziś dostaniesz artykuł, który Cię nauczy jak usunąć / odinstalować rozszerzenie, moduł czy też dodatek.

JAK USUNĄĆ ROZSZERZENIE, MODUŁ, DODATEK W JOOMLA!

Logujemy się na zaplecze administracyjne. Odnajdujemy menu Rozszerzenia / Instalacje / Zarządzanie

Patrz obrazek poniżej.

 

usuwanie rozszerzeń, modułów, dodatków w joomla

Rozszerzenie zarządzanie to centrum, gdzie masz wgląd we wszystko w co jest uzbrojona Joomla! To takie miejsce trochę jak "Dodaj usuń" w Windows :) Obsługa w zasadzie jest banalnie prosta. 

Wystarczy odszukać nieużywane przez nas rozszerzenie, moduł bądź dodatek zaznaczyć i użyć przycisku "Odinstaluj". Patrz obrazek poniżej.

usuwanie rozszerzeń modułów oraz dodatków zarządzanie joomla

Możesz też użyć Narzędzi wyszukiwania  ,aby przefiltrować interesujące Cię typy rozszerzeń. Do wyboru masz:

Filtrowanie przydaje się przy oczyszczaniu strony z nie używanych już rozszerzeń, modułów, dodatków czy nawet szablonów.

usuwanie rozszerzeń zarządzanie filtrowanie joomla

Jeśli Twoja strona często pada ofiarą ataków i łapie infekcje wirusowe to czas zabrać się za porządku. Jeśli już Twoja strona padła ofiarą wirusa możesz się zgłosić do nas po pomoc w usuwaniu wirusów.

Natomiast jeśli nie masz czasu na sprzątanie i chcesz zminimalizować ryzyko przyszłego włamania napisz do mnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. umówimy się na sprzątanie Twojej witryny.

 

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 570 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 wrzesień 2019 21:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru