Jako osoba, która zajmuje się  już bardzo długo Joomla często nie zdaje sobie sprawy z tego iż osoby, które są świeże w temacie patrzą na różne sprawy z całkiem innej strony. Przykładem będzie taki kosz w Joomla. Otóż ostatnio napisał do mnie klient, który nie potrafił znaleźć kosza mówi, że przeszukał po prostu całą Joomla. Wszystkie opcje, menu przejrzał dosłownie wszystko i zajęło mu to około półtorej godziny i nigdzie nie znalazł kosza. Usunął artykuł i piszę. Koniec Panie Marcinie nie ma go przepadł po prostu w czarną dziurę. A więc dzisiaj zajmiemy się tematem kosza w Joomla. Jak go znaleźć jak z niego korzystać i jak przywrócić usunięte artykuły.

KOSZ

Otóż kosz w Joomla nie jest element fizycznym w menu! Dlatego można go szukać i nie znaleźć tak jak wspomniany wyżej klient. Kosz to stan artykułu. A stanów mamy kilka.

Stany artykułów:

  •  nieopublikowany
  •  opublikowany
  •  w koszu (usunięty)
  •  zarchiwizowane

Przejdź na zaplecze administracyjne i udaj się do Menu Artykuły / Artykuły

artykuły menu joomla

Teraz musisz skorzystać z Narzędzi wyszukiwania i w polu "Wybierz stan" Wybrać interesujący Cię stan. Odnajdziesz tam również stan "w koszu".

artykuły narzędzia wyszukiwania Joomla

ZARZĄDZANIE KOSZEM

A teraz pora na zarządzanie koszem. Aby szybko odzyskać usunięty artykuł można po prostu kliknąć w ikonkę kosza. Artykuł zostanie przywrócony ze stanem opublikowany. 

artykuły kosz joomla - szybkie przywracanie

Ale można to też zrobić inaczej, ponieważ nie zawsze będziesz potrzebował od razu publikować usunięte materiały.

artykuły kosz zarządzanie - przywrcanie

Na obrazie po wyżej widzisz dwa przyciski "Opublikuj" spowoduje to, że dany artykuł zostanie z powrotem opublikowany w stanie opublikowany. Drugi przycisk "Wycofaj" sprawi, że artykuł wróci do artykułów, ale jego stan będzie nieopublikowany.

Jeśli masz dodatkowe pytania zostaw je w komentarzu.