Logujesz się na zaplecze administracyjne, a tam 10 powiadomień o rozszerzeniach, modułach czy dodatkach. Zdajesz sobie sprawę, że połowa z nich jest płatna, a Ty w tym miesiącu nie możesz wykupić nowej subskrypcji. Historia dość często słyszana przeze mnie od klientów. Jak wyłączyć te irytujące powiadomienia! Odpowiem tak, da się ale.... Nie rekomenduje tego i już zmierzam dlaczego.

Wyłączamy powiadomienie o aktualizacji 

Powody, dla których może będziesz zmuszony do wyłączenia kanału aktualizacji to:

  • wewnętrzna strona bez dostępu do internetu
  • serwer, aktualizacyjny ma strasznie długie czasy dostępu
  • Twoja subskrypcja się skoczyła, a Ty nie lubisz komunikatów

Aby wyłączyć powiadomienie o aktualizacji danego specyficznego rozszerzenia udajemy się do menu ROZSZERZENIA / SERWERY AKTUALIZACJI.

menu serwery aktualizacji

Gdy już się znajdziemy w serwerach aktualizacji należy wyszukać interesujące nasz rozszerzenie i je wyłaczyć.

serwery aktualizacji wylaczanie

1. Wyszukaj rozszerzenie

2. Zaznacz do wyłaczenie

3. Wyłacz

serwery aktualizacji wylaczanie rozszerzenie

Poprawnie wyłączony kanał aktualizacyjny dla danego rozszerzenia.

NIE REKOMENDOWANE

Jest to nie rokomendowane zachowanie ze względu bezpieczeństwa. Każda nowa wersja rozszerzenia może wnosić poprawki bezpieczeństwa. Po czasie możesz zapomnieć w ogóle o tym starym rozszerzeniu które ma wyłaczony kanał aktualizacji. 

PODSUMOWANIE

Korzyść możesz mieć z tego jedną, a mianowicie dostep do panelu administracyjnego będzie szybszy. Dlaczego? Ponieważ Joomla po zalogowaniu nie będzie odypytywać tylu serwerów, a Ty nie będziesz musiał czekać. Ten mechanizm ma zostać zmieniony w wersji Joomla 4. Jest to nie rekomendowane zachowanie, ale w niektórych wypadkach dozwolone.