Znane i bardzo popularne narzędzie do generowania mapy strony dla różnych komponentów po raz kolejny wychodzi naprzeciw swoim użytkownikom i w najnowszej wersji dodaje obsługę Google Index API. Czym jest usługa i w czym Ci może pomoc dowiesz się z tekstu poniżej.

Jsitemap profesional - aktualizacja do wersji 4.7.9 

JSitemap Professional po raz pierwszy oferuje funkcjonalność umożliwiającą realizację zasady indeksowania "w czasie rzeczywistym" Twojej witryny.
Do tej pory trzeba było czekać, aż wyszukiwarki przyjdą do Twojej strony w trybie pasywnym; teraz możesz odwrócić ten proces i wysłać informacje o swojej witrynie do wyszukiwarek.

Działa to na zasadzie publikacji nowych treści. Zdarzenie -> nowy artykuł -> akcja -> wyślij do Google informacje z adresem URL.

Standardowy model to oczywiście funkcja przesyłania mapy strony, która jest dostępna w panelu sterowania Jsitemap PRO, ale można to osiągnąć w bardziej wydajny sposób dzięki integracji z nowym interfejsem Google Indexing API i usługami internetowymi Pingomatic.

Dzięki Google Indexing API, możliwe jest automatyczne przesyłanie adresów URL do Google podczas zapisywania lub aktualizowania artykułów w  Joomla bez konieczności czekania, aż Google zindeksuje mapę witryny. Ta funkcja znacznie przyspiesza indeksowanie nowych adresów URL i indeksowanie zaktualizowanych treści bez polegania wyłącznie na klasycznej mapie witryny.

 jsitemap pro google indexing api joomla

Google Indexing API

Za pomocą interfejsu Indexing API możesz poprosić Google o zaktualizowanie stron w indeksie Google lub usunięcie ich. Żądania muszą określać lokalizację strony internetowej. Możesz również otrzymywać informacje o stanie powiadomień wysłanych do Google. Obecnie interfejsu Indexing API można używać tylko do indeksowania stron z danymi JobPosting lub BroadcastEvent umieszczonymi w obiekcie VideoObject. W niedalekiej przyszłości bardzo prawdopodobne jest to, iż Google rozszerzy o kolejne typy stron API.

Do działania wymagane jest posiadanie i zweryfikowane konto Google Search Console.

Więcej o JSitemap Pro możesz się dowiedzieć z wideo Joomla to proste #8

https://joomlaguru.pl/joomla/kursy-video/287/mapa-strony-funkcjonalnosc-i-mozliwosci-jsitemap-pro-joomla-to-proste-8