W tym artykule zajmiemy się problemem powtarzających się aliasów. Joomla zawsze komunikuje, gdy wykryje taki sam alias. Na ten problem możemy się natknąć przy bardzo rozbudowanych menu. Gdzie menu jest kilka i znajdują się one na różnych pozycjach na stronie. 

CZYM JEST ALIAS

Alias - jest to nazwa generowana na podstawie tytułu menu lub artykułu. Z tej nazwy jest generowany adres URL w Joomla! Aby adres URL był przyjazny i brany z aliasu musi być włączona opcje w konfiguracji globalnej prostych adresów URL.

alias używany komunikat JOOMLA!

Zapisanie nie powiadało się z powodu następującego błędu: Alias usługi jest już używany przez pozycje menu Usługi w menu Główne menu. (Pamiętaj, że pozycja menu może być umieszczona w koszu.) 

Joomla podaje Ci wszelkie niezbędne informacje gdzie znaleźć pozycję, która już istnieje. Jeśli nie wiesz jak odszukać kosz w Joomla to ten artykuł Ci się przyda. https://joomlaguru.pl/joomla/498/gdzie-jest-kosz-w-joomla

1. USUNIĘCIE Z KOSZA.

Pierwsza opcja to udanie się do kosza i usunięcie pozycji o tym samym aliasie. Poniżej mamy zrzut z menu. Zaznacz pozycje i ją usuń permanentnie. Następnie wróć do tworzenia pozycji menu o porządnym tytule.

alias jest używany usuń z kosza

2. UNIKALNY ALIAS.

Druga opcja to nadanie unikalnego aliasu. Możesz to zrobić po prostu wpisując ręcznie alias, albo dodając numer lub słowo co uczyni alias unikalny. Pamiętaj, aby zamiast spacji używać myślnika -

alias jest używany. Tworzenie unikalnego aliasu.

Zauważ, że jeśli zmienisz w późniejszym czasie tytuł menu bądź artykułu, alias automatycznie się nie zmieni! Jeśli chcesz, aby się wygenerował na nowo przed zapisanie po prostu go usuń.