JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Gdzie jest kosz z artykułami w JOOMLA 3 Gdzie jest kosz z artykułami w JOOMLA 3 Joomla GURU
poniedziałek, 26 sierpień 2019 18:56

Gdzie jest kosz z artykułami w JOOMLA 3


Jako osoba, która zajmuje się  już bardzo długo Joomla często nie zdaje sobie sprawy z tego iż osoby, które są świeże w temacie patrzą na różne sprawy z całkiem innej strony. Przykładem będzie taki kosz w Joomla. Otóż ostatnio napisał do mnie klient, który nie potrafił znaleźć kosza mówi, że przeszukał po prostu całą Joomla. Wszystkie opcje, menu przejrzał dosłownie wszystko i zajęło mu to około półtorej godziny i nigdzie nie znalazł kosza. Usunął artykuł i piszę. Koniec Panie Marcinie nie ma go przepadł po prostu w czarną dziurę. A więc dzisiaj zajmiemy się tematem kosza w Joomla. Jak go znaleźć jak z niego korzystać i jak przywrócić usunięte artykuły.

KOSZ

Otóż kosz w Joomla nie jest element fizycznym w menu! Dlatego można go szukać i nie znaleźć tak jak wspomniany wyżej klient. Kosz to stan artykułu. A stanów mamy kilka.

Stany artykułów:

  •  nieopublikowany
  •  opublikowany
  •  w koszu (usunięty)
  •  zarchiwizowane

Przejdź na zaplecze administracyjne i udaj się do Menu Artykuły / Artykuły

artykuły menu joomla

Teraz musisz skorzystać z Narzędzi wyszukiwania i w polu "Wybierz stan" Wybrać interesujący Cię stan. Odnajdziesz tam również stan "w koszu".

artykuły narzędzia wyszukiwania Joomla

ZARZĄDZANIE KOSZEM

A teraz pora na zarządzanie koszem. Aby szybko odzyskać usunięty artykuł można po prostu kliknąć w ikonkę kosza. Artykuł zostanie przywrócony ze stanem opublikowany. 

artykuły kosz joomla - szybkie przywracanie

Ale można to też zrobić inaczej, ponieważ nie zawsze będziesz potrzebował od razu publikować usunięte materiały.

artykuły kosz zarządzanie - przywrcanie

Na obrazie po wyżej widzisz dwa przyciski "Opublikuj" spowoduje to, że dany artykuł zostanie z powrotem opublikowany w stanie opublikowany. Drugi przycisk "Wycofaj" sprawi, że artykuł wróci do artykułów, ale jego stan będzie nieopublikowany.

Jeśli masz dodatkowe pytania zostaw je w komentarzu. 

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 1388 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 sierpień 2019 19:55
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru