JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
5 Powodów przez które możesz nie widzieć zmian na stronie! 5 Powodów przez które możesz nie widzieć zmian na stronie! Joomla Guru
wtorek, 12 listopad 2019 06:57

5 Powodów przez które możesz nie widzieć zmian na stronie!


5 prawdopodobne powody, przez które nie widzisz zmian na swojej stronie. Strona to nie tylko sam CMS, ale i całe środowisko, na którym stoi. Więc jeśli po zapisaniu artykuły nie widzisz zmian na stronie głównej nie wpadaj w panikę. Z artykułu dowiesz się co mogłeś zrobić nie tak i gdzie szukać prawdopodobnej przyczyny. 

Dodatek System - Pamięć podręczna jest włączona.

Pamięć podręczna strony, nie bierze pod uwagę faktu, że ludzie zmieniają swoje artykuły zaraz po ich opublikowaniu. W związku z tym, gdy dodatek jest włączony, może opóźnienie w pojawianiu się czy to całych artykułów czy też zmian w nich.Rozwiązanie to oczyszczenie pamięci podręcznej w Joomla.

Pracujesz na niewłaściwej stronie internetowej.

Gdy pracujesz na dwóch środowiskach, czyli testowym i produkcyjnym może zdarzyć się, że wprowadzasz zmiany nie tam gdzie trzeba. Tak zdarza się to nawet i nam! Nie jest wcale tak trudno o pomyłkę. Rada jest taka, aby sprawdzać adres url ;) 

Bufor serwera.

Czy wiesz, że są hostingi, które dodatkowo buforują Twoją stronę, aby ta działała szybciej. Na przykład tak działa popularny hosting OVH. Osoba, która uruchamia tam stronę nie jest o tym informowana więc można się nieźle zirytować gdy nam coś nie wychodzi. Spokojnie można to wyłączyć. Jest jeszcze Opcache, który buforuje kod wynikowy PHP tak, aby nie robić tego dwa razy skoro się nie zmienia. Pamiętaj, że to też może powodować opóźnienia w dostarczaniu zmienionych treści.

Zmiana DNS.

Dzieje się tak na przykład, gdy zmieniasz witrynę z jednego serwera na inny i pracujesz na nowym serwerze, ale nadal widzisz witrynę na starym serwerze. DNS potrafią się zmieniać szybko, ale czasem niektóre nie aktualizują się tak szybko jakbyśmy tego chcieli. Maksymalny czas zmiany to 24h jednak podczas pracy nigdy nie trwało to dłużej niż 6h. Cierpliwość czasem popłaca.

PROXY

W różnych celach stosuje się proxy od poprawy bezpieczeństwa po przyspieszenie witryny. Więc i w tym wypadku mogą nastapić opóźnia przy aktualizacjach artykułu na stronie. Wszystko zależy od konfiguracji proxy. 

Mamy nadzieję, że ten post był dla Ciebie użyteczny i zawiera informacje, dzięki którym poszerzyłeś swoją wiedzę. Jeśli masz problem z tym, że zmiany w artykule nie pojawiają się na Twojej witrynie Joomla, sprawdź pokolei wymienione wyżej przyczyny bardzo możliwe, że to jedna z nich. A jeśli nadal będzie problem występować napisz do nas postaramy się pomoc.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 355 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2019 10:25
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru