Mapy Google to dość istotny element każdej strony czy to strona wizytówka, czy też strona ze sklepem. Każdy potrzebuje Google maps, aby wskazać potencjalnemu klientowi jak do niego dojechać czy też gdzie znajduje się siedziba firmy, chyba że działamy tylko online i nie potrzebujemy biura ;)  

Google maps również możne się przydać blogerom, którzy podróżują zawsze można wstawić lokalizacje odwiedzonego miejsca. Organizujesz event chcesz, aby nie było miliona maili z zapytaniem jak trafić na event to tutaj właśnie przychodzi z pomocą Google Maps.

W tym odcinku Joomla To Proste poznasz plugin, dodatek "Embede Google Maps" który przede wszystkim jest darmowy! A pobrać go możesz pobrać z extensions https://extensions.joomla.org/extensions/extension/maps-a-weather/maps-a-locations/embed-google-map/

Obsługa jest prosta ponieważ używa się shortcode {google_maps} Twoja lokalizacja {/google_maps}. Dodatek można skonfigurować odgórnie, ale podczas dodawania mapy możesz pewne elementy zmienić na swoje potrzeby. Zobacz jak to wygląda na krótkim video, które znajduje się pod spodem.

VIDEO

 

Jeśli masz pytania zostaw komentarz.