Przeczytasz w: 2 - 4 min
Klikany tytuł modułu w Joomla (wersja dowolna) - JOOMLA TO PROSTE #34 Klikany tytuł modułu w Joomla (wersja dowolna) - JOOMLA TO PROSTE #34 Joomla Guru
26-03-2021 14:12

Klikany tytuł modułu w Joomla (wersja dowolna) - JOOMLA TO PROSTE #34


W tym odcinku dowiesz się jak zrobić klikany tytuł modułu w Joomla (dowolna wersja). Normalnie takiej funkcji w Joomla nie ma, jednak można to obejść w miarę prosto. Obejrzyj video i dowiedź się jak.

Każdy odcinek Joomla to proste zawiera w sobie napisy. [CC]

 

Cześć nazywam się Marcin Równicki i witam Cię. W kolejnym odcinku. Joomla to proste. W tym odcinku porozmawiamy o module, ale porozmawiamy sobie o module w zasadzie o module i jego tytule. Chciałbym Ci pokazać jak zrobić, aby tytuł tego modułu był klikalny. Jak dobrze wiesz jak działasz na Joomla to wiesz, że normalnie się tego zrobić nie da, ale w jeden sposób, który ci pokaże. Ale w jeden sposób dzięki któremu można obejść to jest on w miarę prosty. Jeśli chciałbyś zobaczyć wszystkie odcinki to zapraszam Cię na stronę szkoła.

Kropka Joomlaguru.pl tam znajdziesz wszystkie epizody. Zanim przejdziemy do panelu administracyjnego Zachęcam cię do zasubskrybowania tego kanału oraz naciśnięcie dzwonka aby ci przychodziły powiadomienia wszelkie o nowym wideo, które pojawiają się właśnie na tym kanale i są o tematyce Joomla.

No to przejdźmy teraz do panelu administracyjnego. A więc witam was z panelu administracyjnego Joomla przejdźmy od razu do rozszerzeń i modułów. Opublikujemy sobie moduł obojętnie jaki moduł w tym wypadku będzie moduł własny, bo będę chciał pokazać trik jak zrobić klikalny tytuł. Zazwyczaj to wygląda tak, że tworzymy sobie moduł własny prawda. Wpisujemy tutaj jego nazwę. Niech to będzie, że to jest moduł testowy klikalny tak i tutaj sobie wpisujemy w jakąś tam treść treść treść testowa treść. No i co zostało nam jeszcze do zrobienia zostało nam do zrobienia pozycja.

W moim przypadku to będzie prawdopodobnie prawa. Ale nie na tym szablonie. Nie będzie. Nie pamiętam nazwy to szybko, że tak powiem znajdę za dużo szabloników, że tak powiem zainstalowanych.

Jak ta pozycja się nazywa Side bar. Właśnie dwójeczka. Na wszystkich stronach ok i weźmiemy sobie teraz zapisz. Przejdziemy na naszą stronę i zwyczajnie sobie otworzymy Control F5, żeby nie pobrało żadnego keszu mogły wybrać sidebar 1 wyglądałoby to lepiej w jednym rzędzie tam, gdzie mamy login logowanie itd. Jak widzimy pojawił się tutaj moduł mamy testowy klikalny i mamy treść i nie da się tutaj nic klikać nic się nie da klikać. No ale można to zmienić. Można to zmienić w ten sposób, że skopiujemy ten tytuł.

Tak zrobimy sobie tutaj odstęp. Damy sobie testowy klikalny i damy sobie Nie, że to jest akapit tylko nagłówek trzeci tak i zrobimy sobie, że to jest link. Google PL nich sobie będzie. W tym momencie robimy pokaż tytuł na ukryj zapisujemy. Zapisało nam się i odświeżymy. I oto w ten sposób mamy testowy klikalny nagłówek i mamy treść tak można by sprawdzić jeszcze jedną rzecz w zasadzie. Więc sprawdzamy klasę i ona się zwie module Title więc wracamy do naszego modułu przeznaczamy sobie na KOD. Wpisujemy tutaj Class równa się module title.

Zapisujemy już widzimy, że coś się zmieniło. Dobrze ale jeśli nie byłoby zmiany to proszę się nie przejmować. Nas interesuje strona frontowa oczywiście i zrobimy sobie jeszcze raz control F5 możemy zamknąć. I o to w tym momencie mamy testowy klikalny moduł z nagłówkiem. Reszta jest treść i wszystko wygląda bardzo podobnie. Oczywiście na zakończenie sprawdźmy, czy ten moduł działa tak jak powinien. Kliknijmy sobie. Co się dzieje otwiera nam się strona taką jak pisaliśmy czyli www kropka Google kropka com to jeszcze nie wszystko oczywiście zostań na drobne podsumowanie.

A ja Cię zachęcam do za subskrybowania tego kanału do zalajkowania video i oczywiście zachęcam Cię do odwiedzenia strony Joomlaguru.pl.

Witam z powrotem mam nadzieję że to wideo pokazało jak w miarę prosty sposób a bardziej raczej kreatywny można obejść pewne ograniczenia, które są narzucone z góry. Jak widzisz trochę kodu trochę kreatywnego myślenia i już mamy klikamy tytuł modułu. Więc jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej to zapraszam cię na szkoła kropka Joomlaguru.pl oczywiście nie zapomnij subskrybować tego kanału i nacisnąć dzwonek, aby ci przychodziły powiadomienia, gdy pojawi się nowe wideo. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego odcinka i tytułu w module zostaw pytanie w komentarzu a ja chętnie na nie odpowiem.

To by było na tyle. Dziękuję za uwagę i zapraszam do kolejnego odcinka. Już całkiem niedługo.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany 26-03-2021 16:11
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl