KURSY VIDEO

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20 Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20 Marcin Równicki
środa, 04 kwiecień 2018 16:44

Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20


Czy wiesz, że możesz zamieścić video z youtube wklejając tylko link w edytor? To takie proste i przyjemne! Zero grzebania w ustawieniach Joomla! Aczkolwiek pokaże Ci również drugi sposób, który pozwala umieszczać iframe w edytorze TinyMCE tym podstawowym co jest domyślny w Joomla. Jest to edycja 2018, bo poprzednie video już się zestarzało i wymagało aktualizacji. 

Poniżej znajdziesz video i niezbędne linki:

VIDEO

1 SPOSÓB (rekomendowany przeze mnie)

Pierwszy sposób opiera się o plugin (dodatek) OSYOUTUBE, który jest za darmo w ograniczonej funkcjonalności. Te ograniczenia w zupełności nie przeszkadzają, bo raz jest responsywny, czyli dostosuje się do szerokości, jaką ma użytkownik dwa działa na zasadzie wklej link i zapomnij.

Link do osyoutube https://bit.ly/osyoutubefree (obejrzyj video znajdziesz jak ściągnąć wersję darmową) 

Udaj się do dodatków i sprawdź, czy osyoutube został włączony.

 osyoutube wl

Po tej operacji zostaje sprawdzić, czy wklejony link z YouTube działa. W wersji free nie działają linki te sprzed publikacji, czyli po uploadowaniu ze studia twórców, a mianowicie youtu.be

2 SPOSÓB (edytor tinymce)

W tym sposobie usuniesz restrykcje, jaką nakłada edytor TinyMCE po instalacji Joomla, czyli zabrania wklejania apletów, skryptów oraz iframe. Aby zmienić domyśle zachowanie edytora udaj się do dodatków i odszukaj edytor TinyMCE (zobacz video jak to zrobić).

Następnie edytuj ustawienia w następujący sposób.

tinymce konf

Przełącz na ZESTAW 0! Jest to bardzo istotne. Po czym udaj się niżej i usuń iframe.

tinymce konf iframe

Po tej operacji zapisz ustawienia i sprawdź, czy wklejony kod wygenerowany z YouTube działa. W razie problemów polecam przełączyć edytor button na dole edytora  i wkleić sam kod, po czym znów przełączyć. (w video jest pokazane jak tego dokonać)

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że w roku 2018 już nikt nie będzie miał tego problemu, aby dodać video z YouTube. A przyszłe wersje Joomla dodadzą obsługę serwisów video natywne do edytora. Jeśli masz pytania zostaw w komentarzu.

Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety, która pomoże mi robić lepsze video zgodne z waszymi problemami https://marcin91.typeform.com/to/q5ceXi 

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 3672 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:29
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru