Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20

środa, 04 kwiecień 2018 16:44 Napisał 
Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20 Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20 Marcin Równicki

Czy wiesz że możesz zamieścić video z youtube wklejając tylko link w edytor? To takie proste i przyjemne! Zero grzebania w ustawieniach Joomla! Aczkolwiek pokaże Ci również drugi sposób który pozwala umieszczać iframe w edytorze TinyMCE tym podstawowym co jest domyślny w Joomla. Jest to edycja 2018 bo poprzednie video już się zestarzało i wymagało aktualizacji. 

Poniżej znajdziesz video i niezbędne linki:

VIDEO

1 SPOSÓB (rekomendowany przeze mnie)

Pierwszy sposób opiera się o plugin (dodatek) OSYOUTUBE, który jest za darmo w ograniczonej funkcjonalności. Te ograniczenia w zupełności nie przeszkadzają bo raz jest responsywny czyli dostosuje się do szerokości jaką ma użytkownik dwa działa na zasadzie wklej link i zapomnij.

Link do osyoutube https://bit.ly/osyoutubefree (obejrzyj video znajdziesz jak ściągnąć wersje darmową) 

Udaj się do dodatków i sprawdź czy osyoutube został włączony.

 osyoutube wl

Po tej operacji zostaje sprawdzić czy wklejony link z youtube działa. W wersji free nie działają linki te z przed publikacji czyli po uploadowaniu ze studia twórców, a mianowicie youtu.be

2 SPOSÓB (edytor tinymce)

W tym sposobie usuniesz restrykcje jaką nakłada edytor TinyMCE po instalacji Joomla czyli zabrania wklejania appletów, skryptów oraz iframe. Aby zmienić domyśle zachowanie edytora udaj się do dodatków i odszukaj edytor TinyMCE (zobacz video jak to zrobić).

Następnie edytuj ustawienia w następujący sposób.

tinymce konf

Przełącz na ZESTAW 0! jest to bardzo istotne. Po czym udaj się niżej i usuń iframe.

tinymce konf iframe

Po tej opracji zapisz ustawienia i sprawdź czy wklejony kod wygenerowany z youtube działa. W razie problemów polecam przełączyć edytor button na dole edytora  i wkleić sam kod poczym znowy przełączyć. (w video jest pokazane jak tego dokonać)

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że w roku 2018 już nikt nie będzie miał tego problemu, aby dodać video z youtube. A przyszłe wersje Joomla dodadzą obsługę serwisów video natywnie do edytora. Jesli masz pytania zostaw w komentarzu.

Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety, która pomoże mi robić lepsze video zgodne z waszymi problemami https://marcin91.typeform.com/to/q5ceXi 

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 kwiecień 2018 18:58
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 

Szukaj