KURSY VIDEO

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Ukrywanie linków w Joomla - Joomla To Proste #9 Ukrywanie linków w Joomla - Joomla To Proste #9 Marcin Równicki
piątek, 08 lipiec 2016 12:07

Ukrywanie linków w Joomla - JOOMLA TO PROSTE #9


W tym tutorialu dowiecie się jak ukrywać linki w Joomla np afiliacyjne lub też np przekierować adres z jednego na drugi. Wszystko to jest za darmo i znajduje się w naszej Joomla bez dodatkowych komponentów czy dodatków fajnie nie. To jest pierwsza część druga jest o zbieraniu linków 404 które w bazie się gromadzą i potrafią napchać bazę dość skutecznie przy dużych witrynach, za pomocą jednego zapytania pokaże wam jak się ich pozbyć zostawiając te przekierowania których używamy.
Zapraszam do oglądania.

 

Kod do czyszczenia tabeli redirect.

DELETE FROM Twójprefix_redirect_links WHERE published IN (0,2,-2)

Wiadomo Twój prefix zmieniamy na swój ;)

Dlaczego warto czyścić tą tabele jeśli zbieramy linki 404, bo tak naprawdę zbieranie linków powinno być włączone jak chcemy analizować ruch który do nas przychodzi i wywołuje 404. Ale też dzięki temu możemy zbierać dane o naszych wygasłych linkach, ktoś kiedyś linkował do naszego art. a teraz np URL się zmienił więc warto napisać do autora aby zaktualizował swój artykuł o nasz nowy link.

==========================
Joomla to proste to cykl darmowych video kursów (poradników) ,gdzię przedstawiać wam będę przydatne pluginy, moduły, komponenty z ich konfiguracją
tak abyście mogli używać ich w procesie budowania strony opartej o Joomla.
Prowadzący: Marcin Równicki
Kontakt/Współpraca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 200:
Czytany 2250 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:16
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru