Ukrywanie linków w Joomla - JOOMLA TO PROSTE #9

piątek, 08 lipiec 2016 12:07 Napisał 
Ukrywanie linków w Joomla - Joomla To Proste #9 Ukrywanie linków w Joomla - Joomla To Proste #9 Marcin Równicki

W tym tutorialu dowiecie się jak ukrywać linki w Joomla np afiliacyjne lub też np przekierować adres z jednego na drugi. Wszystko to jest za darmo i znajduje się w naszej Joomla bez dodatkowych komponentów czy dodatków fajnie nie. To jest pierwsza część druga jest o zbieraniu linków 404 które w bazie się gromadzą i potrafią napchać bazę dość skutecznie przy dużych witrynach, za pomocą jednego zapytania pokaże wam jak się ich pozbyć zostawiając te przekierowania których używamy.
Zapraszam do oglądania.

 

Kod do czyszczenia tabeli redirect.

DELETE FROM Twójprefix_redirect_links WHERE published IN (0,2,-2)

Wiadomo Twój prefix zmieniamy na swój ;)

Dlaczego warto czyścić tą tabele jeśli zbieramy linki 404, bo tak naprawdę zbieranie linków powinno być włączone jak chcemy analizować ruch który do nas przychodzi i wywołuje 404. Ale też dzięki temu możemy zbierać dane o naszych wygasłych linkach, ktoś kiedyś linkował do naszego art. a teraz np URL się zmienił więc warto napisać do autora aby zaktualizował swój artykuł o nasz nowy link.

==========================
Joomla to proste to cykl darmowych video kursów (poradników) ,gdzię przedstawiać wam będę przydatne pluginy, moduły, komponenty z ich konfiguracją
tak abyście mogli używać ich w procesie budowania strony opartej o Joomla.
Prowadzący: Marcin Równicki
Kontakt/Współpraca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 200:
Czytany 1126 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:16
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

Strona: https://rownicki.pl
plcsenderues

Szukaj

 
sppagebuldierpro banner pobierz