Nie minęło kilka dni i mamy nową aktualizację K2, która wprowadza nowe usprawnienia. Warto przypomnieć, że CCK K2 nadal wspiera wszystkie wersje Joomla nawet te niewspierane oficjalnie już jak Joomla 1.5 czy Joomla 2.5 

A artykule znajdziesz jakie nowości przynosi wersja K2 v2.10.1 oraz co zostało naprawione. Na końcu artykułu znajdziesz plany na dalszy rozwój K2.

PROCES AKTUALIZACJI

Proces aktualizacji K2 jest dość prosty. Jeśli korzystasz z Joomla 1.5, tak dobrze czytacz K2 wciąż wspiera Joomla 1.5. Pobierz plik zip z powyższego linku i zainstaluj go na istniejącej wersji K2.

Jeśli korzystasz z Joomla 2.5 lub 3.x, przejdź do menedżera aktualizacji Joomla, wyczyść pamięć podręczną aktualizacji, ponownie sprawdź, a zobaczysz nowe wydanie dostępne do natychmiastowej aktualizacji.

Jeśli posiadasz wersje z przed 2.7.x zaktualizuj najpierw do tej wersji. Następnie z 2.7.x do 2.9.x a później do najnowszej obecnej 2.10.1

Pamiętaj, aby wykonać kopie bazy danych przed aktualizacją.

Pamiętaj, aby nie odinstalowywać K2. Odinstalowanie K2 powoduje usunięcie wpisów z bazy danych i jest to proces nieodwracalny!

OPIS ZMIAN K2 WERSJA 2.10.1

Oto lista najważniejszych rzeczy dodanych, zmienionych lub zaktualizowanych w K2 v2.10.1.

 • Poprawka do interfejsu użytkownika zaplecza, zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w wersji 2.10. Wiadomości mają jednolity (podobny do aplikacji) styl we wszystkich obsługiwanych wersjach Joomla i automatycznie się ukrywają po 5 sekundach. W poprzedniej wersji pasek zakrywał dość duży obszar.
 • Ustawienia na zapleczu K2 została przebudowana w bardziej logiczne grupy, aby jeszcze łatwiej skonfigurować CCK K2.
 • Dodano również nową opcję, aby wyłączyć odsłony w interfejsie użytkownika (np. Dla tych, którzy używają buforowania (cache) lub - najczęściej - zewnętrznego systemu analitycznego jak Google Analitycs).
 • Widok wyszukiwania (tylko wyniki K2) został zaktualizowany i zawiera pasek wyszukiwania. Wcześniej byłeś zmuszony połączyć ten widok z opcją wyszukiwania modułu K2 Tools, aby mieć działającą funkcjonalność „przeszukuj i przeglądaj” dla zawartości K2.
 • Metatagi (wspólne, opengraph / społecznościowe itp.) Zostały przerobione w celu uzyskania jednolitego zestawu we wszystkich widokach K2 (pomijając wszelkie elementy, których domyślnie brakuje - np.
  widok tagu nie może mieć metatagu obrazu do udostępniania na Facebooku / Twitterze.
 • Zaktualizowano wszystkie biblioteki JS i elFinder , które zasilają K2 Media Manager do ich najnowszych wersji.
 • Flatpickr, widget JS do wstawiania daty w K2 został skonfigurowany tak, aby ładował także zlokalizowaną wersję, jeśli używasz języka innego niż angielski.
  Więc jeśli twoje zaplecze jest w języku polskim, języka Flatpickr (np. Dni) również zostaną załadowane w języku polskim.
 • Stronicowania zawija teraz zarówno nawigację, jak i „stronę X z Y” do kontenerów div, aby ułatwić różne układy (np. Ułożone w stos lub obok siebie) dzięki zastąpieniu czystym CSS.
 • Kanały mają teraz spersonalizowany tytuł zamiast nudnego „RSS 2.0” lub „Atom 1.0”, który jest powszechny w komponentach Joomla od ponad dekady.
 • Jeśli używasz nadpisywania i chcesz uzyskać dostep do ścieżki obrazów. Po prostu wykonaj var_dump na obiektach $ item-> image lub $ this-> item-image, aby uzyskać dodatkowe właściwości i używać ich w dowolny sposób.

NAPRAWIONO

 • Naprawiono główny router menu K2, ponieważ zmiany wprowadzone w 2.10.0 spowodowały, że niektóre wielojęzyczne Joomla miały częściowo uszkodzone adresy URL
 • Naprawiono błąd uprawnień w Joomla 1.5, który powodował, że „menedżerowie” nie mogli przypisać innego autora do artykuł K2.
 • Naprawiono błąd wizualny polegający na tym, że nowy pasek boczny K2 był ładowany w dodatkowych polach formularza edycji przy zmianie kategorii w celu załadowania innego zestawu pól.
 • Naprawiono brakujące lub niekompletne metatagi. Wszystkie widoki będą teraz wyświetlane jako wspólne, Opengraph (Facebook) i Twittera metatagi oparte na tym wzorcu dziedziczenia:
  ustawienia kategorii >>> ustawienia pozycji >>> ustawienia menu. Innymi słowy, wszelkie zmiany metatagów w elementach menu będą zawsze miały pierwszeństwo przed innymi ustawieniami. W przypadku każdej brakującej zawartości metatagu K2 wygeneruje treść automatyczną (np.dla widoku tagu, gdy tag nie należy do pozycji menu, a zatem nie zawiera danych takich jak metaopis lub słowa kluczowe) i uzupełnia wszelkie brakujące szczegóły z tego, co jest skonfigurowane w globalnej konfiguracji Joomla.

CO PRZYNIOSĄ KOLEJNE AKTUALIZACJE K2

Następna aktualizacja (v2.10.2) powinna doprowadzić interfejs użytkownika zaplecza, aby był całkowicie responsywny, nawet w przypadku bardzo małych ekranów. Planowana aktualizacja za około 30 dni.

Następnie przechodzimy do wersji 2.11.0 która może ukazać się w styczniu 2020, a znając Fortisa bardziej luty 2020 z dodatkowymi ulepszeniami przede wszystkim w interfejsie użytkownika.
To w zasadzie przekłada się na ulepszenia układów widoków i więcej opcji sterowania, aby konfiguracja była łatwiejsza i bardziej elastyczna. Zmiany te zostaną połączone z pewnymi zmianami w projekcie (np. Usunięcie paska narzędzi elementu w widoku artykułu).

Prawdopodobnie wersja 2.11.0 może przynieść też zmianę zbierania odsłon, która będzie działała niezależnie od włączonej pamięci podręcznej (cache) w Joomla, jak i cache serwera. Na tę opcję czekam najbardziej!

Ponieważ kolejna aktualizacja za około 30 dni więc mogę teraz uporządkować język polski i go zaktualizować. Śledź newsletter, bo tam pójdzie informacja.