Przeczytasz w: 1 - 2 min
Joomla 4 limit 30 tagów - Rozwiązanie Joomla 4 limit 30 tagów - Rozwiązanie Joomla Guru
22-10-2022 16:44

Joomla 4 limit 30 tagów - Rozwiązanie


Joomla 4 jak i w Joomla 3 jest komponent do obsługi Tagów. Czy wiesz, że w Joomla 4 jest limit tagów do przypisania w jednym artykule. Limit ten wynosi 30 tagów! Co zrobić, aby w razie potrzeby wprowadzić większą ilość tagów i przypisać do artykułu? Mam na to rozwiązanie dla Ciebie! Zapoznaj się z materiałem i gdy przyjdzie Ci potrzeba wprowadzania 30 i więcej tagów zrobisz to bez problemu.

 

Co to są tagi?

Tagi w Joomla! 4 zapewniają elastyczny sposób organizowania treści. Ten sam tag można zastosować do wielu różnych elementów treści w różnych typach treści (artykuły, łącza internetowe, kanały informacyjne, kontakty i kategorie). Każdy przedmiot może mieć dowolną liczbę tagów (limit 30 AJAX). Po oznaczeniu typu treści określonym znacznikiem, przeglądanie łącza do tego tagu spowoduje wyświetlenie listy wszystkich elementów, które zostały oznaczone tym tagiem. Tagi służą do grupowania tematycznego danego zbioru.

Limit 30 tagów - Rozwiązanie

joomla 4 tagi limit 30 joomlaguru pl

Domyślne ustawienie nie pozwala wprowadzić więcej niż 30 tagów. Problem zgłoszony do developerów Joomla. Po prowadzeniu większej liczby i zapisaniu artykułu, cześć z nich zostaje usunięta. Więc jak sobie poradzić, aby móc wpisywać większą liczbę niż 30.

joomla 4 menu tagi joomlaguru pl

Przejdź do komponenty, a następnie Tagi. 

joomla 4 menu tagi opcje joomlaguru pl

Gdy już będziesz w komponencie Tagi udaj się do opcji znajdziesz je po prawej stronie u góry. Patrz zrzut ekranu powyżej.

joomla 4 menu tagi opcje tryb joomlaguru pl

Przejdź do zakładki Wprowadzanie tagów, a następnie zmień tryb wprowadzania tagów z AJAX na Zagnieżdżony!  Zapisz i zamknij.

Po tej operacji wróć do artykułu, gdzie chciałeś wprowadzić większa ilość tagów ponad 30. 

joomla 4 artykul tagi bez limitu joomlaguru pl

Jak na załączonym zrzucie powyżej widać. Liczba tagów to 38. Na chwilę obecną Joomla 4.2.3 w trybie zagnieżdżonym jest możliwość prowadzania tagów bez limitu.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 101 razy Ostatnio zmieniany 22-10-2022 20:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

rownicki.pl

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP: PL6252158732
 REGON: 369781106

5 out of 5 stars
Total Reviews : 34

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru