KOMPONENTY

  Przeczytasz w: 3 - 6 min
K2 2.10.3 - OPIS ZMIAN K2 2.10.3 - OPIS ZMIAN JOOMLA GURU
czwartek, 30 kwiecień 2020 11:53

NOWA WERSJA K2 2.10.3 - OPIS ZMIAN


Pojawiła się nowa wersja K2 v2.10.3 możesz ją pobrać dla wersji Joomla od 1.5 do 3.x. To wydanie naprawiania błędy i usprawnia interfejs użytkownika zaplecza (na podstawie zmian wprowadzonych w wersjach od 2.10.0 do 2.10.2), poprawia buforowanie i rozwiązuje źle generowane automatycznie adresy URL kanałów. Są zmiany w plikach tag.php oraz generic.php miej to na uwadze i dostosuj swoje nadpisanie szablonem o ile je posiadasz.

PROCES AKTUALIZACJI

Proces aktualizacji K2 jest dość prosty. Jeśli korzystasz z Joomla 1.5, tak dobrze czytacz K2 wciąż wspiera Joomla 1.5. Pobierz plik zip z powyższego linku i zainstaluj go na istniejącej wersji K2.

Jeśli korzystasz z Joomla 2.5 lub 3.x, przejdź do menedżera aktualizacji Joomla, wyczyść pamięć podręczną aktualizacji, ponownie sprawdź, a zobaczysz nowe wydanie dostępne do natychmiastowej aktualizacji.

Jeśli posiadasz wersje z przed 2.7.x zaktualizuj najpierw do tej wersji. Następnie z 2.7.x do 2.9.x a później do najnowszej obecnej 2.10.3

Pamiętaj, aby wykonać kopie bazy danych przed aktualizacją.

Pamiętaj, aby nie odinstalowywać K2. Odinstalowanie K2 powoduje usunięcie wpisów z bazy danych i jest to proces nieodwracalny!

K2 WERSJA 2.10.3 - OPIS ZMIAN

 • Sfinalizowano interfejs użytkownika zaplecza. Od drobnych problemów z wyrównywaniem (np. W kontrolkach tagów lub dodatkowych renderowaniach pól w formularzu edycji przedmiotu) po takie same kontrolki interfejsu użytkownika we wszystkich widokach komponentów, modułach i menu, we wszystkich obsługiwanych wersjach Joomla.
 • Przesyłania plików będzie teraz poprawnie uruchamiać działanie multimediów podczas używania K2 na smartfonie lub tablecie. Oznacza to, że możesz teraz użyć aparatu smartfona do zrobienia zdjęcia i przesłania go bezpośrednio do elementu K2 lub wideo. Zmiana planowana dla K2 v2.11.0 (następna aktualizacja) polega na zmianie bieżącego układu zakładek w formularzu edycji elementu K2 na formę liniową, a także na oferowanie opcjonalnego lekkiego i przyjaznego dla telefonu / dotyku edytora WYSIWYG w celu zastąpienia dowolnego Joomla (używanego na desktopie). Edytor WYSIWYG ma poprawić komfort pracy podczas edycji treści za pomocą smartfona lub tabletu.
 • Dodatkowe pola: Dodano nową domyślną opcję „wybierz dodatkową grupę pól” podczas tworzenia nowego dodatkowego pola (poprzednio wybrano pierwszą grupę), opcja "wymagana" jest teraz domyślnie ustawiona na "nie", ulepszone przesyłanie i podgląd / wyświetlanie CSV , zaktualizowano układ dodatkowych pól w formularzu edycji elementu K2 (podkreślone nagłówki, rozszerzone odstępy dla list / pól wyboru do pokrycia dla długich opcji tekstowych, obszary tekstowe i bloki WYSIWYG, które pokrywają całą dostępną przestrzeń poziomą).
 • Naprawiono przesunięcie górnych zakładek JCE.
 • Link do ustawień K2 jest teraz dostępny zarówno na pasku bocznym, jak i na pasku narzędzi.
 • Wprowadzono nową opcję „Ustaw limit żądań dla wszystkich list produktów ...” w sekcji „Zaawansowane” na karcie „Administrator”. Aby zabezpieczyć witrynę przed wyświetlaniem niezamierzonych dużych żądań dotyczących list produktów K2 (za pośrednictwem kanałów HTML, kanałów Atom / RSS i interfejsu API JSON), gdy zmienna URL „limit” jest modyfikowana ręcznie, ta opcja umożliwia skonfigurowanie ustalonego limitu i zapobieganie bazie danych  potencjalnego zapchania się zapytaniami. Jeśli ustawisz tę opcję na 0, nie będzie egzekwowany żaden limit. Ta opcja była wcześniej zakodowana w widokach listy do 100 pozycji.
 • Ulepszone buforowanie po stronie klienta dzięki dodaniu 2 nowych nagłówków HTTP („Last-Modified” i „Etag”), które pozwalają K2 lepiej kontrolować buforowanie po stronie klienta w przeglądarkach i buforowanie po stronie serwera do serwerów proxy takich jak Varnish, Haproxy, Nginx itp. W przeciwieństwie do zawartości Joomla, gdy buforowanie jest włączone tylko w opcjach globalnej konfiguracji Joomla, K2 będzie poprawnie reagować z poprawionymi nagłówkami Cache-Control / Expires oraz dodanymi dwoma nowymi nagłówkami HTTP. Ostatecznie będzie to skutkowało lepszych buforowaniem treści. - nie ma to wpływu na rejestrowanie odwiedzin!
 • Aby uzupełnić zmiany nagłówka HTTP, K2 zapewnia teraz, że zawsze będzie wysyłać poprawny nagłówek HTTP Content-Type dla żądań JSON i JSONP, nawet jeśli buforowanie jest włączone w Joomla. Sposób, w jaki Joomla obsługuje nagłówki HTTP po włączeniu buforowania, jest tak naprawdę od dawna dużym WTF. TLDR; gdy buforowanie jest włączone w Joomla, komponenty nie mogą wysyłać nagłówków HTTP po kolei, ponieważ Joomla buforuje tylko treść HTML, która jest wyprowadzana przez każdy widok komponentu, a nie nagłówki HTTP. K2 omija to ograniczenie Joomla, przekazując niestandardowy znacznik skryptu w strony HTML, który definiuje niestandardowe nagłówki HTTP wymagane przez jego treść, a na koniec K2 analizuje ten specjalistyczny znacznik skryptu i wysyła dodatkowe nagłówki HTTP przekazane według treści K2. (Opis Fotisa)
 • Naprawiono automatycznie generowane adresy URL kanałów (zepsute w wersji 2.10). Kanały będą teraz generowane tylko jako względne adresy URL.
 • Opcję kanonicznego adresu URL można teraz całkowicie wyłączyć.
 • Prawidłowo ustaw kanoniczny adres URL dla stronicowanych widoków listy przedmiotów. Jeśli element zostanie zaindeksowany przez wyszukiwarkę na „Stronie 2” Twojego wykazu kategorii, K2 użyje tego konkretnego adresu URL dla kanonicznego linku .
 • Naprawiono kanoniczne adresy URL dla widoków znaczników / użytkowników, gdy Joomla jest obsługiwana z podkatalogu domeny.
 • K2 Content (moduł): dodano nową opcję „Dziś” dla filtra popularności. Ta opcja jest przydatna szczególnie w przypadku witryn medialnych, które chcą wyświetlać tylko najpopularniejsze w tym dniu elementy K2 (na podstawie wyników).
 • Naprawiono "tytuł" ​​załączników.
 • Dodatkowe pola typu link podają teraz nieprzetworzony adres URL jako część danych wyjściowych (jako $ this-> item-> rawValue lub $ item-> rawValue, w zależności od tego, gdzie są renderowane).
 • Usunięto zakodowane na stałe ograniczenia w modelu elementu K2 (frontend) dla obiektu użytkownika. Innymi słowy, dane użytkownika (takie jak nazwa, awatar itp.) Będą dostępne w dowolnym miejscu w treści K2.
 • Poprawiona wydajność routera URL K2. Dodatkowe opcje manipulacji adresami URL i ulepszenia wydajności są planowane dla K2 v2.11.0.
 • Poprawiona kompatybilność z Falangiem i rozwiązany problem „braku paginacji”. Przetłumaczone strony znaczników z JoomFish lub Falang będą teraz poprawnie renderowane przez K2.
 • Poprawiona kompatybilność z PHP 7.4.
 • Rozwiązany błąd krytyczny podczas korzystania z PHP 5.3

 

Paczki z tłumaczeniami będą poprawione, jest przygotowywany proces pod tego typu zabieg. Oczywiście chodzi o QQ w tłumaczeniach. Język polski będzie dostępny dla osób subskrybujących newsletter (poniżej zapis). Dopóki nie zostanie poprawiony proces nie ma innego sposobu dystrybucji. 

Nowe wydania

K2 v2.11.0 sfinalizuje nowy router K2 URL (więcej opcji manipulowania URL-em i lepszą wydajność) oraz wprowadzi nowy (opcjonalny) przyjazny dla urządzeń mobilnych i dotykowy edytor do edycji treści za pomocą smartfonów i tabletów. Wersja 2.11.0 będzie ostatnią wersja z tego tej gałęzi v2.x 

Nie będzie wersji v3 źle się kojarzy marketingowo. Będzie natomiast wersje 4, która będzie kompatybilna z wersja Joomla 4. Wersja 4 wprowadzi poważne aktualizacje widoków komponentów i modułów frontendu, nowy modułowy system dodatkowych pól z nowymi typami pól dodatkowych, rekonfiguracje załączników, integracja z rejestrowaniem akcji użytkownika i funkcjami prywatności. 

Nie ma żadnej oficjalnej daty, jednak można się spodziewać, iż K2 w wersji 4 będzie dostępne w tym roku.

 
Czytany 395 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 kwiecień 2020 16:57
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru