KOMPONENTY

  Przeczytasz w: 2 - 3 min
Xmap new OSmap Xmap new OSmap mjmartino.eu
wtorek, 24 luty 2015 10:07

Koniec Xmap a początek OSmap !


Wieść niesie że to koniec Xmap darmowego komponentu (dla Joomla 2.5 oraz Joomla 3.3 / 3.4), który pokazuje strukturę strony internetowej w postacji xml oraz wersji przyjaznej dla użytkownika końcowego. Po wejściu na stronę developera czyli http://www.jooxmap.com dostaniemy komunikat "Xmap is finally gone!" oraz link z przekierowaniem na katalog rozszerzeń.

 Ale spokojnie to że Xmap się kończy nie oznacza że nie będziemy mogli zrobić mapy stronę, w katalogu rozszerzeń znajdziemy kilka pozycji problem w tym że te które zostały są płatne! A jak wiadomo duża cześć użytkowników nie lubi płacić za rozszerzenia , ale zacznijmy od początku do czego jest nam potrzebna mapa witryny. Jeśli zastosujemy mapę witryny na swojej stronie to google przyjmie nas z otwartymi rękami, ponieważ ułatwimy mu większość pracy jeśli chodzi o indeksowanie. 

Kryteria google odnoście mapy witryny i co nam owa mapa witryny daje:

  • Jest bardzo duża. To zwiększa prawdopodobieństwo, że roboty indeksujące Google przeoczą niektóre nowe lub niedawno zaktualizowane strony.
  • Zawiera duże archiwum stron z treścią, które są od siebie odizolowane lub słabo połączone linkami. Jeśli strony witryny nie odwołują się do siebie nawzajem, możesz wymienić je w mapie witryny, by mieć pewność, że Google ich nie pominie.
  • Jest nowa i prowadzi do niej niewiele linków zewnętrznych. Googlebot i inne roboty indeksują internet, śledząc linki między stronami. Jeśli do Twoich stron nie prowadzą żadne linki z witryn zewnętrznych, Google może ich nie odnaleźć.
  • Zawiera treści multimedialne, pojawia się w Google News lub korzysta z innych adnotacji zgodnych z mapami witryn. Google w razie potrzeby może w wynikach wyszukiwania uwzględnić dodatkowe informacje z mapy witryny.

W moim mniemaniu czy duża czy mała strona warto mapę witryny mieć na stronie. 

Przed kilkoma dniami Alledia ogłosiła że podejmie się dalszego rozwoju Xmap obecnie na obecnym frameworku który zostanie przejrzany i oczyszczony z błędów oraz nadmiarowego kodu. Nowy komponent będzie nosił nazwę OSmap póki co nie wiadomo że będzie to wersja całkowicie darmowa. Stare pluginy powinny współpracować z nową wersja do czasu aż nie zostanie przepisana OSmap od podstaw, jak zapowiada Alledia powstaną też nowe pluginy które będą wspierać inne rozszerzenia iż te obecne. Czas na wydanie nowej wersji to kila - kilkanaście tygodni dokładna data wypuszczenia nie została określona. Z wpisu na blogu twórców nowej wersji podkreślają że będę chcieli w późniejszym czasie zintegrować OSmap z OSmeta , w swoim portfolio mają dużo więcej przydatnych rozszerzeń znajdziecie je na stronie https://www.alledia.com 

Dla tych wszystkich co chcieli by używać a nie wiedza skąd pobrać niewspierany już Xmap to poniżej można pobrać ostatnią dostępna wersje jaka była na stronie 2.3.4 (Joomla 2.5 oraz Joomla 3.3)

Aktualizacja

Jak się dziś dowiedziałem OSmap również będzie darmowy, ale deweloperzy z alledia planują kilka dodatkowych opcji wprowadzić dla wersji PRO którą będzie płatna.

 
Czytany 2486 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 luty 2015 21:49
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru