Joomla 4.0 jest już dostępna do pobrania. Jest to nowe wydanie z serii 4.x, które wprowadza cms na nowe tory. Nowe wydanie skupia się przede wszystkim na kilku aspektach takich jak dostępność, wygląd, szybkość, wyszukiwanie, bezpieczeństwo, maile, oraz przepływ pracy. Przed aktualizacją wykonaj kopię zapasową strony. Jeśli nie wiesz jak dołącz do darmowego kursu JOOMLA TO PROSTE w szkole JOOMLA GURU.

 

 

Nowości

Dostępność

Przystępny układ, kontrast i infrastruktura. Spraw, aby Twoja witryna była otwarta dla wszystkich. Dostępność WCAG na wyciągniecie ręki dla wszystkich.

Wygląd

Dzięki ulepszonemu menedżerowi mediów i edytorowi buduj niesamowite strony internetowe. Nowy szablon dla zaplecza administracyjnego oraz strony frontowej.

E-maile

Konfigurowalne szablony wiadomości e-mail pozwalają na dopasowanie wiadomości e-mail do Twojej marki. Joomla teraz wysyła maile, jakie Ty chcesz.

Wyszukiwanie

Pozwól użytkownikom szybko i sprawnie znaleźć Twoje treści. Inteligentny system indeksowania treści oraz wyszukiwania. Obszerne witryny z dużą ilością artykułów nie są żadnym wyzwaniem dla CMS Joomla 4.0!

Bezpieczeństwo

Zmiany w architekturze i nowoczesny kod mają na celu maksymalizację bezpieczeństwa. Joomla od zawsze stawiała na bezpieczeństwo tym razem nie jest inaczej! 

SEO

Joomla4 dba o SEO, dzięki czemu możesz dostać się na szczyt każdej wyszukiwarki.

Szybkość

Szybko ładujące się strony internetowe to rzecz, która sprawią, że Twoi odwiedzający zostają na dłużej.

Przepływy pracy

Od pomysłu do dopracowanej publikacji w określony i kontrolowany sposób. Tak Joomla 4.0 posiada wbudowane narzędzie do kontroli publikacji na każdym etapie, jaki tylko sobie zaprojektujesz.

Potencjalne problemy

Ponieważ jest to Joomla 4.0, a w tym wydaniu zaszły duże zmiany w kodzie całego CMS. Dlatego też nie jest kompatybilny wstecz! Od szablonów poprzez dodatki i moduły. 

Jesteś developerem / programistą to ta strona jest skierowana do Ciebie. https://docs.joomla.org/Potential_backward_compatibility_issues_in_Joomla_4

Zwykły użytkownik musi poczekać na wersje swoich ulubionych rozwiązań dla Joomla 4.0 Pamiętaj, jeśli Twoja witryna jest nadal w wersji 3.x to najpierw upewnij się i sprawdź kompatybilność swoich rozszerzeń w specjalnym narzędziu, jakie jest dostępne w Joomla 3.10. Przed operacją aktualizacji wykonaj kopię zapasową lub zapytaj hosting, czy takowa jest wykonana. Zmiany są na tyle duże, iż nie ma sensu ryzykować, gdy dane rozszerzenie jeszcze nie jest gotowe pod Joomla 4.0

Wymagania

  • PHP wersja min. 7.3 zalecana 8.0
  • MySQL 5.6+
  • Apache 2.4+ (lub Nginx, MS ISS)
  • Nginx 1.18+ (lub Apache, MS ISS)
  • Microsoft 10.+ (lub Apache, Nginx)

Język polski na tę chwilę jeszcze nie jest dostępny! - 22.08.2021 (pracujemy nad tłumaczeniem). Dołącz do subskrybentów newslettera i dowiedź się, kiedy język będzie gotowy.

Joomla 4.0 Pobierz! 

Podsumowanie

Zainstaluj Joomla 4.0 na czysto! Przy aktualizacji z wcześniejszej wersji 3.10 upewnij się, że wszystkie twoje rozszerzenia i dodatki oraz szablon jest KOMPATYBILNY z wersją Joomla 4.0

Dołącz do nas

Fanpage: https://www.facebook.com/joomlagurupl 

Grupa dedykowana: https://www.facebook.com/groups/345518026198456/

Kanał Youtube Joomla GURU