JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
JOOMLA - KONFIGURACJA REDIS JOOMLA - KONFIGURACJA REDIS Joomla GURU
piątek, 14 sierpień 2020 08:53

JOOMLA - KONFIGURACJA REDIS


Jeśli chcesz dać kopa swojej stronie to musisz zainteresować się baza danych REDIS, która jest wysokowydajną i elastyczną oraz wielozadaniową. Co ważniejsze REDIS może działać jako pamięć podręczna i przechowywać różne wartości, aby serwować użytkownikowi dane jeszcze szybciej. Czy konfiguracja jest trudna? Otóż nie.

WYMAGANIA 

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy Twój hosting obsługuje REDIS. W przypadku serwerów współdzielonych są takie hostingi co oferują już REDISa. Jeśli natomiast sam zarządzasz sobie serwerem to sam możesz zainstalować i skonfigurować bazę danych nosql w trybie pamięci podręcznej.

KONFIGURACJA

Konfiguracja REDIS w CMS JOOMLA jest bardzo prosta. Joomla wykryje czy jest dostępna pamięć podręczna w wyżej wymienionym trybie. 
W pierwszej kolejności przejdź do konfiguracji / system.

redis konfiguracja panel joomla

Następnie rozwiń "Obsługa pamięci podręcznej".

redis konfiguracja panel pamieć podręczna joomla 3

Domyślnie REDIS zapisuje dane na dysku co 2 sekundy są opcje do zmiany tego, ale to już konfiguracja na serwerze (tutaj nie omawiamy tego.). W przypadku awarii utraconych może być tylko kilka sekund zmian danych.

Nas interesują parametry czy chcemy, aby nasza instancja korzystała z Trwałości czy też nie. W wielkim skrócie trwałość określa czy wszystko ma być przechowywane w pamięci operacyjnej RAM czy jednak chcemy robić zrzuty (snapshoty) na dysk. 

Kiedy trwałość danych nie jest konieczna, baza REDIS, jako przechowująca dane w pamięci operacyjnej, jest wyjątkowo wydajna, ponieważ w porównaniu z innymi systemami baz danych, które zapisują w tradycyjny sposób dane muszą uznać transakcje za zatwierdzona zapisując je na dysk, a to trwa.

Jak widzisz ustawienie pamięci podręcznej jako REDIS nie jest trudne, zostawiając na domyślnych ustawieniach również będzie poprawnym rozwiązaniem.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 348 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 sierpień 2020 09:35
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru