JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 min
BŁĄD AKTUALIZACJI JOOMLA - Error SQL Duplicate entry for key 'idx_username' - ROZWIĄZANIE BŁĄD AKTUALIZACJI JOOMLA - Error SQL Duplicate entry for key 'idx_username' - ROZWIĄZANIE JOOMLA GURU
sobota, 06 czerwiec 2020 11:04

BŁĄD AKTUALIZACJI JOOMLA - Error SQL Duplicate entry for key 'idx_username' - ROZWIĄZANIE


Wierzcie mi lub nie, ale aktualizacje nie zawsze przechodzą gładko. Czasem spuścizna z poprzednich wersji jak 1.5 czy 2.5 ukazuje się właśnie teraz. Przy okazji ukazania się Joomla 3.9.16 już chwilę temu, dodała ona indeksacja do bazy danych dla tabeli użytkowników. Jeśli Twoja witryna Joomla ma z duplikowane nazwy użytkowników, to dodanie indeksu zakończy się niepowodzeniem i zobaczysz błąd jak na załączonym obrazie. Reszta aktualizacji powinna przejść poprawnie. 

joomla error duplicate sql idx username

ROZWIĄZANIE

Aby rozwiązać ten problem należy odnaleźć w bazie danych użytkownika i zmienić jego nazwę na unikalną. Bowiem od wersji Joomla 3.9.16 musi być ona unikalna więc dwóch użytkowników na przykład "Marcin" nie może istnieć.

Wykonać zapytanie SQL:

SELECT username FROM #prefix_users GROUP BY username HAVING COUNT(*) > 1

Można również takie konto usunąć, gdyż może okazać się to konto spamerskie! lub nieużywane.
W komunikacie przy aktualizacji lub próbie naprawy bazy danych jest nazwa problematycznego użytkownika.

Jeśli będziesz miał dalej problemy z aktualizacją Joomla do najnowszej wersji napisz do mnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 463 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2020 12:13
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru