JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
JAK WSTAWIĆ PDF DO ARTYKUŁU JAK WSTAWIĆ PDF DO ARTYKUŁU JOOMLA GURU!
czwartek, 18 kwiecień 2019 17:20

JAK WSTAWIĆ PDF DO ARTYKUŁU


Jak wstawić PDF bądź inny plik do artykułu. Może wydawać się to dość dziwne, ale od początku na klasycznym edytorze nie należy to do łatwego zadania. Przybliżę Ci jak to zrobić na edytorze TinyMCE, ponieważ obecnie prowadzone prace nad Joomla 4 i TinyMCE w wersji 5 nadal nie dają takiej funkcjonalności, aby zrobić to w prosty sposób. 

WSTĘP

Naturalnie, aby dodać plik do treści artykułu można to zrobić na kilka sposobów, a wszystko zależy od Twoich umiejętności. Skupimy się na TinyMCE, ponieważ ten edytor jest podstawowy, a na końcu artykułu przedstawię Ci wygodne alternatywy.

WSTAWIANIE PDF DO ARTYKUŁU

Ponieważ, wgrać plik .pdf lub inny możesz teoretycznie możesz przez obrazy. Nie koniecznie będziesz je później widział przy próbie skopiowania ścieżki do swojego linku. A więc zrób to poprawnie i przejdź do MEDIA, które znajdziesz w menu Artykuły.

Jak już jesteś w media to utwórz specjalny katalog, tak aby zachować porządek na swoim serwerze. W tym przypadku będzie to katalog PDF.

 

tworzenie katalogu na pliki pdf

Następnie wgraj plik PDF. Pamiętaj, aby w nazwie nie było znaków specjalnych oraz przerw między wyrazami unikniesz tym samym masy kłopotów.

wczytanie pdf na serwer

Zapisz lub zapamiętaj ścieżkę do pliku.

zapis sciezki do pliku

Przejdź do artykułu i podczas redagowania w miejsce linku utwórz łącze. (przycisk na zrzucie obrazu poniżej)

tiny mce link

W otwartym oknie musisz przed skopiowaną ścieżką dodać "images" 

tiny mce link do pliku

Dopiero wówczas link będzie gotowy, a przeglądający Twój artykuł będzie mógł go swobodnie pobrać. Jak widzisz cała operacja jest lekko skomplikowana i mało efektywna przy dużej ilości plików do pobrania. 

ALTERNATYWY

File Link https://www.itopen.it/filelink-joomla-3-plugin-file-attachments-made-simple/  - Płatny dodatek 9 Euro

JCE Editor https://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/core - Wersja core darmowa, poprzez swój wbudowany edytor plików rozwiązuje problem.

Rozwiązanie bardziej zaawansowane czyli dobór komponentu do zarządzania plikami taki jak na przykład: 

Phoca Download wraz z przyciskiem do edytora.

Docman również się sprawdzi dla rozwiązań bardziej wymagających. Rozszerzenie jest to płatne i obecnie kosztuje 69 dolarów.

JOOMLA TO PROSTE #31 

Jeśli chcesz zobaczyć jak jak wstawić pdf do artykułu poprzez edytor JCE to zapraszam Cię do https://szkola.joomlaguru.pl

JOOMLA TO PROSTE YT 31 play

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 200:
Czytany 4637 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 kwiecień 2019 14:50
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru