JOOMLA

  Przeczytasz w: 2 - 3 min
JAK AKTUALIZOWAĆ JOOMLA 4 ALFA I WERSJE BETA JAK AKTUALIZOWAĆ JOOMLA 4 ALFA I WERSJE BETA Joomla GURU!
czwartek, 21 luty 2019 09:00

JAK AKTUALIZOWAĆ JOOMLA 4 ALFA I WERSJE BETA


Czy testujesz Joomla 4 i chciałbyś wiedzieć, jak zaktualizować ją z jednej wersji alfa do kolejnej, a nawet do przyszłej bety? W tym wpisie pokaże Ci, jak zaktualizować Joomla 4 Alpha lub Beta do najnowszej wersji, nawet gdy automatyczna aktualizacja nie jest dostępna. Pamiętaj, aby nie wykonywać tego na systemie produkcyjnym. Ten sposób wykorzystuj na instalacjach testowych i zapoznawczych.

CZEMU WARTO AKTUALIZOWAĆ? 

Ponieważ każda nowa wersja alfa wnosi bardzo wiele usprawnień i poprawek. Wersje alfa bywają bardzo niestabilne i są przeznaczone do testowania. To, co jest w jednej alfie może zostać usunięte przy kolejnym wydaniu. Wszelkie błędy i niesprawności zazwyczaj poprawiane są na bieżąco, a więc wiele się dzieje w samym kodzie.

Musisz pamiętać, że między wersjami alfa nie aktualizacji więc nie przyjdzie Ci notyfikacja, że pojawiła się alfa 7 czy 9. Cały czas będziesz miał komunikat, że Joomla 4 alfa jest aktualna. Nawet jak będziesz chciał zmieniać kanały na Testing czy Joomla Next to nic nie da.

joomla4alfa aktualna

Będziesz cały czas otrzymywał komunikat, że Joomla 4 alfa jest aktualna co może nie być prawdą.

joomla4alfa kanal

Gdyby wydano Joomla 4 z kolejną wersja alfa, jednym z rozwiązań aktualizacji obecnej już instancji Joomla 4 było pobranie najnowszej wersji i stawianie wszystkiego od nowa. 
Oznacza to stratę czasu utratę zapisanych zmian i zabawę od zera. Ponowna zabawa w układanie menu, modułów pisanie testowych artykułów po prostu masa ale to masa pracy. 

Jednak możemy temu zaradzić, ponieważ Joomla Update ma możliwość wpisania niestandardowego adresu URL i przeprowadzanie aktualizacji do nowszej wersji.
Dzięki temu będziesz mógł zaktualizować istniejącą wersje witryny testowej Joomla 4 alfa do najnowszej wersji Joomla 4 alfa lub Beta i zachować wszystkie elementy oraz treści, które stworzyłeś dla potrzeb testów.

I na nowo można się cieszyć "jednym kliknięciem" aktualizacyjnym. Trochę dziwne zachowanie developerów Joomla, że kanał Alfa nie jest zdefiniowany tuż po instalacji. Pamiętaj to cały czas rozwojowe wersje i zawsze coś może pójść nie tak.

JAK WYKONAĆ AKTUALIZACJE JOOMLA 4 WERSJI ALFA W NOCYM WYDNIU

Przejdź do aktualizacji Joomla i następnie opcje. Wybierz kanał "Custom URL"

joomla4alfa kanal url

Wpisz następujący adres:

https://update.joomla.org/core/nightlies/next_major_list.xml

Zapisz i zamknij

W tym momencie ukaże Ci się ekran sprawdzający kompatybilność. 

joomla4alfa pre check

Widok nowej wersji dostępnej z kanału nocnego!

 joomla4alfa show update

Przebieg aktualizacji wygląda tak samo jak dotąd. Zapisujemy bezpośrednio i czekamy cierpliwie aż aktualizacja dobiegnie końca.

joomla4alfa update

Pamiętaj, że im starsza wersja alfa tym wiecej może wystąpić problmów z aktualizacją. 
W tym wypadku Joomla 4 alfa 3 została zaaktualizowna do Joomla 4 alfa 7 dev pomyślnie.

joomla4alfa aktualizacja poprawna

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 200:
Czytany 1111 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 luty 2019 01:29
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru