JOOMLA

  Przeczytasz w: 2 - 3 min
JOOMLA NAJLEPSZYM CMS W 2018 ROKU JOOMLA NAJLEPSZYM CMS W 2018 ROKU JOOMLA GURU
piątek, 16 listopad 2018 11:05

JOOMLA NAJLEPSZYM CMS W 2018 ROKU - To NIE TAK!


Joomla po raz kolejny zgarnęła nagrodę przyznawaną przez CMS CRITIC AWARDS! w kategorii "najlepszy darmowy cms". Konkurencja była wybitnie silna, bo stanowił ją Wordpress. Po, mimo że zakończenie głosowania nie odbyło się we wcześniejszym terminie, jakim był 1 Listopad, a 13 listopad to w dodatku głosy były przeliczane na nowo i eliminowane te, które się powtarzały i nosiły znamiona oszustwa.

CMS CRITIC

CMS Critic został założony przez Mike'a Johnstona w 2008 roku i jest jednym z najlepszych zasobów w sieci, który zapewnia bezstronne, uczciwe recenzje. Od tego czasu udostępniliśmy zasoby dla czytelników na całym świecie, aby znaleźć informacje, uzyskać porady i poznać najnowsze wiadomości na temat oprogramowania, sprzętu i usług, takich jak systemy zarządzania treścią, twórcy stron internetowych,

To mają w opisie i może rzeczywiście kiedyś tak było jak przyznawali nagrody na dwa sposoby. 

1. Nagroda przyznana przez krytyków.

2. Nagroda przyznana przez publiczność.

Jakiś czas temu zaniechano tej praktyki i została tylko opcja druga! A to oznacza, że CMS CRITIC AWARDS to nie nagroda jakby się mogło wydawać przyznawana przez osoby uznane.

Otóż ten konkurs od kilku lat nie jest niczym innym jak konkursem popularności i walki między społecznościami. Co jest moim zdaniem totalnie niepotrzebne i nie wnosi nic dobrego do społeczności!

Jeśli ktoś uważa, że ta nagroda jest coś warta to się totalnie w błędzie! 

Po pierwsze głosów oddanych na dwa CMS to coś około 5 tysięcy,a przypomnę tylko, że to dwa największe CMSY o największych zasięgach w internecie. Ciężko mi teraz stwierdzić, bo na oficjalnych wynikach nie ma podanych liczby głosów, a tym bardziej ile głosów zostało na przykład odrzuconych i z jakich względów.  To wszystko poddaje moją wątpliwość w prawidłowość przeprowadzania zwykłego głosowania.

Każdy może przyznać taką nagrodę serio każdy. Wystarczy nakłonić do głosowania społeczności i bum mamy "Najlepszego CMS" 

NAJLEPSZY CMS

Czy w CMS CRITIC AWARDS są wyznaczone cechy mówiące, jaki powinien być ten najlepszy CMS? NIE. Ponieważ podkreślam jest to glosowanie ludzi takich jak ja i Ty.

Najlepszy CMS powinien mieć w sobe najlepsze cechy już na starcie takie jak:

- super bezpieczny

- posiadać super UX

- programistycznie powinien być nowoczesny

- łatwy w użytkowniu

- itd.

Takie przykładowe cechy powinny być rozpatrywane jako najlepszy CMS. Wówczas bierzemy na tapete 3-5 cmsów zbieramy niezależne gremium i oceniamy. 

PODSUMOWANIE

Dla mnie jest to kolejna wydmuszka, która w cele nie pomaga Joomla w rozwoju! Jak widze zachwyt ludzi do około skupionych na Joomla to zastanawiam się z czego tu się cieszyć... Naprawdę nie rozumiem.

Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać co otym sądzicie i czy takie głosowanie ma w ogóle sens.

 
Czytany 854 razy Ostatnio zmieniany sobota, 08 grudzień 2018 14:11
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru