JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Infografika Joomla 3.6 Infografika Joomla 3.6
wtorek, 12 lipiec 2016 08:50

Co nowego w Joomla 3.6


Nowa wersja Joomla 3.6 nadchodzi wielki zmian nie przynosi ale są pewne usprawnienia z których się ucieszymy. Więc to taka mała duża aktualizacja którą zalecam! nie lekceważ aktualizacji tylko dla tego że strona działa! Bycie na bieżąco jest dobrą polityką bezpieczeństwa.

Reinstalacja / Odzyskiwanie Joomla

Będzie teraz można w łatwy sposób przeinstalować Joomla bez utraty danych w treściach, przydatna opcja jeśli wykryliśmy zmiany w plikach np po włamaniu! Czyszczenie będzie prostsze co cieszy, mniej spamu w internecie tym lepiej.

Cache / Pamięć podręczna

Dodana zostanie obsługa systemów Varnisha oraz Ngnixa, wcześniej można było korzystać ale powodowało to pewne problemy z którymi trzeba było sobie radzić trochę na około. W wersji 3.6 ma być przeźroczysto :)

Caching Varnish korzysta z pamięci RAM dlatego jest taki szybki, działa bardzo podobnie to innych systemów przechowuje wygenerowany HTML gotowy do pobrania czyli kolejna osoba nie obciąża już serwera bo dostaje od razu wygenerowany HTMLa to tak w skrócie jak to działa.
Varnisha raczej nie uświadczmy na serwerach współdzilonych

Logi 

Logi zostaną przeniesione do Administrator/logs co chyba nikogo nie dziwi to taki standard.

Dodawanie kategorii

Dodawanie nowej kategorii będzie można teraz zrobić z poziomu pisania artykułu, zmiana na plus.

Aktualizacja

Aktualizować można bez problemu poprzez jedno klikniecie w panelu administracyjnym co zalecam! 

Przy okazji przypominam że wersja PHP 5.5 od 10 LIPCA 2016 nie jest wspierana jeśli chodzi o znalezione błędy bezpieczeństwa, więc polecam przejść na wersje 5.6 lub 7 (wersje 7 przetestować bo nie którzy developerzy jeszcze nie dostosowali w pełni aplikacji)
Wersja 5.6 wspierana jest do 31 Grudnia 2018 
Wersja 7.0 wspierana jest do 3 Grudnia 2018 (dlatego że od wersji 7 jest szybszy cykl życia na horyzoncie już widać powoli 7.1)

Aktualizacja planowo ma się pojawić w głównym kanale aktualizacyjnym 12 Lipca 2016.

 

 

 
Czytany 1764 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 lipiec 2016 09:53
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru