JOOMLA

  Przeczytasz w: 2 - 4 min
Joomla Day Poland 2015 Joomla Day Poland 2015 Marcin Równicki
środa, 07 październik 2015 13:05

JoomlaDay Poland 2015 - Gdańsk 26-27 września


Otóż w tym roku pofatygowałem się na Joomla Day Polska które odbyło się w Gdańsku w niach 26-27 września 2015. 
Cel wizyty był aby się czegoś nowego nauczyć dowiedzieć, a jak wyszło dowiecie się z tekstu poniżej serdecznie zapraszam do relacji.

 Zacznijmy od tego że byłem tylko i wyłącznie w Sobotę czyli w dniu biznesu, ponieważ z tego dnia prezentacje wydawały się najciekawsze.
Całe wydarzenie odbywało się w dość fajnym i ciekawym miejscu w Gdańsku, a mianowicie Parku Naukowo-Technologicznym idealne miejsce na konferencje.
Sala A - bardzo przestronna i duża , Sala B i C były salami mniejszymi co nie znaczy że prezentacje w tych salach miały mniejsze wzięcie.
Trzeba pochwalić sponsorów bo w paczce powitalnej znalazło się dużo rzeczy, zapewne każdy był zadowolony.

ROZPOCZĘCIE

Na rozpoczęciu przywitał wszystkich uczestników szanowny "zwiastun" Stefan Wajda, wystąpienie do ludzi bardzo naturalne. Widać że cała praca w okół Joomla Polska daje mu dużo satysfakcji oraz siłe do dalszego działania i robienia tego co robi na co dzień.

Rozpoczęcie Stefan Wajda

Organizatorzy

Następnie wystąpił Andrzej Herzberg większość powinna go kojarzyć z takich projektów jak Joomla-Monster, Joomla-desing czy DJ-extension, łączy swoją pasje z biznesem i jak widać doskonale mu to wychodzi. Dużo daje od siebie społeczności poprzez sponsoring, bo nie oszukujmy się aby coś zorganizować są potrzebne pieniądze. Andziej również promuję bardzo sport kingboxing.

Andrzej wręcza nagrody wygranym

Joomla Monster

Kolejnym punktem była prezentacja A. Kaczmarek odnośnie wymagań strony WCAG 2.0  na podstawie templatki http://demo.joomla-monster.pl/242-jm-commune-offices dostosowanej do wymogów jakie muszą spełniać instytucje publiczne. Obszerny pokaz możliwości i o co w tym wszystkich chodzi aby ludziom niepełnosprawnym polepszyć dostęp do informacji.

Prelegent A. Kaczmarek

Ludzie na wykladzie

Przeniosłem się do Sali B gdzie odbyła się prezentacja A. Kasprzyk o Pozycjonowaniu strony opartej ja Joomla. Temat szeroki jak rzeka podstawy rzetelnie zostały przekazane oraz własne doświadczenia z pozycjonowania.

Prelegent A. Kasprzyk

zainteresowanie wykładem

Wracam na Sala A a tam Freelancer w gąszczu przepisów prezentacja prowadzona we wzorowy sposób dobrze się słuchało Wojciecha Wawrzaka. Jak ktoś przegapił to tutaj znajdzie szeroką gamę informacji o aspektach prawnych http://prakreacja.pl/kompendium-dla-freelancera/

Prelegent W. Wawrzak

Moim zdaniem perła wśród prezentacji niezwiązanych bezpośrednio z Joomla którą prowadził Michał Sadowski założyciel narzędzia do monitoringu sieci społecznościowych Brand24.pl
Michał taki niepozorny, a prezentacja mocna i przekonywująca poparta licznymi historiami. Z pewnością przetestuję narzędzie bo można to zrobić za darmo przez 14 dni. 

Prelegent M.Sadowski

prawdziwy slide z prezentacji

Następnie nastąpiła przerwa na obiad mój był wegetariański z racji tego że nie wszystko mogę jeść (NZJ) więc ta opcja była bezpieczna i bardzo miło ze strony organizatorów że była możliwość wyboru.

opaska Joomla Day Polska 2015

Po obiedzie udałem się na Sale C aby posłuchać o SEBLOD  który mnie interesuje od jakiegoś czasu.. ale wykład był czytaniem z prezentacji i generalnie nic nowego się nie dowiedziałem. Szkoda trochę się zawiodłem.

Prelegent SEBLOD

Następnie mój konik czyli "Przyspiesz swoją stronę" prowadzona przez M. Merchel i co wszystko prowadzone poprawnie, ale oczekiwałem coś więcej niż zostało zaprezentowane. Dodatkowe triki lub inne skuteczne metody o których bym jeszcze nie widział. W tym wypadku ekspert od eksperta się więcej nie dowiedział, zainteresowanie było bardzo liczne tą prezentacja.

Powrót na Sale A gdzie Stefan Wajda, Justna Michallek oraz publiczność losowali nagrody. Nagród była cała masa więc trochę to trwało, następnie wspólne zdjęcia i to było na tyle.
Po całej konferencji można było udać się na PopJava , ja miałem już inne plany więc mnie tam nie było.

Kilka słów z wydarzenia i subiektywna ocena.

Organizacyjnie wypadło bardzo dobrze, a prelegenci jedni lepiej jedni gorzej, aczkolwiek spodziewałem się jednak ciut wyższego poziomu, albo po prostu miałem za wysokie oczekiwania lub też moja wiedza jest na tyle zaawansowana. 
Co do minusów bo te też są takie jak sesje trwały za krótko! 30 min to za mało ponieważ na każdej sesji gdzie byłem praktycznie brakowało czasu na Q&A

Gdyby ktoś zadawał sobie pytanie czemu nie byłem na dwóch dniach, a no dzień społeczności tematy prezentacji mnie do tego nie przekonały.
Sesje w tym roku są udostepniane on-line to zapewne przez moje wytykanie tego co roku ];->
Sukcesywnie je dodaje Michał Trzepizur (tak mi się wydaje) na fanpage https://www.facebook.com/JDayPoland 

Ocena Joomla Day Dzień Biznesu 7/10

Ps. Nie wszyscy wytrzymali trudy ;)

Trudne Chwile uczestnika Joomla Day Poland 2015

 
Czytany 2305 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2018 14:37
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru