JOOMLA

  Przeczytasz w: 3 - 6 min

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z biała stroną po aktualizacji Joomla 2.5.22 do Joomla 3.x ? Jeśli tak to dobrze trafiłeś pokaże Ci jak bez przywracania strony naprawić stronę. Musze ostrzec że nie będzie to łatwe więc jeśli jesteś nowicjuszem i masz kopię bezpieczeństwa, która oczywiście zrobiłeś przed aktualizacją. W twoim wypadku będzie szybciej przywrócić z kopii bezpieczeństwa i udać się do tego wpisu http://www.joomla.pl/start-nowiny/publikacje/przejscie-z-joomla-2-5-do-joomla-3-x i ponownie wykonać aktualizacje. Ale jeśli chcesz zdobyć doświadczenie lub dowiedzieć się czegoś więcej jak sobie radzić to zapraszam do dalszej lektury wpisu.

A więc mamy białą stronę i co dalej...

Postępowanie.

Ponieważ prawdopodobnie nie możesz się zalogować na zaplecze w tym wypadku przejdziemy do ustawień manualnych aby zlokalizować co poszło nie tak!.
Logujemy się na nasz ftp i odnajdujemy plik o nazwie "configuration.php" ściągamy i edytujemy go (pamiętaj nie rób tego w zwykłym notatniku! Polecam Notepad++)
Odszukujemy linie 20

public $error_reporting = 'default';

na

public $error_reporting = 'maximum';

 Po tym prostym zabiegu otrzymamy rezultat co powoduje błędy na naszej stronie z reguły są to pluginy które nie są kompatybilne z wersją Joomla 3.3 więc dobrze jest przed aktualizacją sprawdzić i ewentualnie wyłączać te które wiemy że będą powodować błędy. Ale o tym przeczytacie w linku we wstępie.
Otóż moim rezultatem było:

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/mjm/public_html/test/j25/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gkextmenu/plg_gkextmenu.php on line 44 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gkextmenu/plg_gkextmenu.php on line 44 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gkextmenu/plg_gkextmenu.php on line 44 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gk_opengraph/plg_gk_opengraph.php on line 27 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gk_opengraph/plg_gk_opengraph.php on line 27 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gk_opengraph/plg_gk_opengraph.php on line 27 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gkmodulelinks/plg_gkmodulelinks.php on line 27 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gkmodulelinks/plg_gkmodulelinks.php on line 27 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/plg_gkmodulelinks/plg_gkmodulelinks.php on line 27 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/jch_optimize/jch_optimize.php on line 32 Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/jch_optimize/jch_optimize.php on line 32 Warning: require_once(/home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/jch_optimizeDScacheDSCSS.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/jch_optimize/jch_optimize.php on line 32 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/jch_optimizeDScacheDSCSS.php' (include_path='.:/opt/alt/php55/usr/share/pear:/opt/alt/php55/usr/share/php') in /home/mjm/public_html/test/j25/plugins/system/jch_optimize/jch_optimize.php on line 32

Jak widać plugin gkmodule czy jch_optimize powoduje błąd. 
Aby się pozbyć tych błędów trzeba się udać do Panelu PhoMyAdmin który znajduje się u was na hostingu w Cpanelu,DirectAdminie czy tez innym autorskim rozwiązaniu.
Odnajdujemy tabele "prefix_extensions" wyszukujemy naszych pluginów czy modułów które powoduje błędy.
W moim wypadku odszukuje rekord o nazwie jch_optimize i edytuje go.
phpmyadmin-1
Odnajdujemy wpis Enabled i zmieniamy go z 1 na 0 
Lub jeśli posiadamy nowszą wersje PhpMyAdmin możemy to zrobić z poziomu widoku odnajdujemy kolumnę Enabled i 2x ppm zmieniamy wartość zatwierdzamy enterem.
Nie robimy nic na przysłowiową pałę, na początek wyłączamy pluginy firm trzecich. Jeśli komunikat dotyczy czegoś od samej J! prawdopodobnie trzeba nadpisać z paczki instalacyjnej lub tez usunąć katalog/plik. 
Nie sposób jest opisać wszystkich wariacji, po prostu mozolnie trzeba posprawdzać odpytać google czy zapytać na forum.  Więc z rozwagą panowie i panie!
Idziemy dalej odświeżamy stronę u mnie występuje błąd odnoście deklaracji i tutaj właśnie nastepuje usunięcie katalogu HTML (który w J 3.3 nie występuje.)

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/mjm/public_html/test/j25/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512 Notice: Undefined property: LoginController::$input in /home/mjm/public_html/test/j25/administrator/components/com_login/controller.php on line 38 Fatal error: Call to a member function set() on a non-object in /home/mjm/public_html/test/j25/administrator/components/com_login/controller.php on line 38

Odświeżam i znowu kwiatek odnośnie jednego z pluginów więc ponownie zmieniam mu wartość na z 1 na 0. Kolejny problem to dwie ostatnie linie z "administrator/components/com_login/controller.php on line 38" Problem dotyczy wywołania. 
Z ftpa usuwamy (bezpieczniej zmienić nazwę dodając coś do początku lub końcu katalogu) 

/libraries/cms/controller/ - zmień nazwę bądź usuń

Odświeżam i mam dostęp do panelu administracyjnego.

Instalacje  Baza danych
Jak widać u mnie aktualizacja poza rozpakowaniem plików wiele nie zrobiła. FIX bazy nie pomógł. (to jeden z przypadków bez beznadziejnych). 
Ponowna próba aktualizacji rozwiązała problem. (przy białej stronie polecam odświeżyć stronę ze dwa razy aby cały cleanup przeszedł.)
Następnym krokiem jest udać się i sprawdzić baza jest aktualna (schemat). Jeśli tak to wyszukujemy komponentów / pluginów / modułów do wersji Joomla 3 trzeba pamiętać że szablon też trzeba zaktualizować koniecznie do najnowszej wersji!
Jeśli chodzi o błąd:

postinstall_cpanels' doesn't exist

Opisywałem go tutaj wcześniej - > https://joomlaguru.pl/kategorie/item/210-postinstall_cpanels-doesn-t-exist-czyli-probelmy-po-aktualizacji-do-joomla-3-3.html

Konkluzja!

Aktualizacja do wersji Joomla 3.3 może być BARDZO problematyczna na pewno nie opisałem wszystkich możliwych błędów i jak z nich wyjść! Jeśli posiadacie kopie witryn przeprowadźcie symulacje czy to na lokalnym hoście czy ten w osobnej kopi witryny na hostingu! Zawsze róbcie kopie bezpieczeństwa! 
Oczywiście za wszelkie nie udane próby zmian na bazie nie biorę odpowiedzialności jeśli kierujesz się moim toturialem! Aczkolwiek póki nic nie usuwasz wszystko jest odwracalne ;) Dobrą praktyką jest przy okazji aktualizacji do wyższej wersji bazy danych z nieużywanych komponentów, bo jak wiemy sama deinstalacja nie zawsze usuwa wszystko i często dane pozostają.

 
Czytany 10312 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 listopad 2016 20:41
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru