JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Joomla 3.3 Joomla 3.3
piątek, 28 marzec 2014 20:05

Joomla 3.3


Lada dzień dostaniemy Joomla w wersji 3.3 w której zostanie zrobiony krok milowy, a mianowicie chodzi między innymi o pozbycie się MooTools całkowicie!

Mootools zostanie zastąpione JQuery co ucieszy nie tylko zwykłych użytkowników ale i deweloperów :) koniec z konfliktami. 

Co jeszcze zmieni się w nowej Joomli:

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo a mianowicie to wydanie J! pozwoli się zainstalować tylko na hostingach które mają wersje PHP 5.3.10 i wyżej. Jak wiemy na chwilę obecną z gałęzi 5.3.x wersja stable to 5.3.28 jak widać Joomla goni goni :) DO haszowania haseł zostanie wykorzystany BCrypt oraz zostanie poprawiona funkcja "zapamiętaj mnie".

SEO

Dostaniemy w pakiecie MICRODATA czyli coś co od jakiegoś czasu wprowadziło sobie google do lepszego wyszukiwania treści, tekst, audio, video, obraz. Powinno to poprawić znacznie pozycjonowanie w google.

CLOUD STORAGE

Joomla 3.3 wprowadza cloud storage API póki co dostanie samych popularnych przedstawicieli jak Amazon S3, Dropbox , Rackspace, Google cloud storage... dziwne brak AZURE hmmm

FRONTEND

Więcej i więcej edycji po stronie frontendu.... między innymi edycja modułów.

JQUERY!

Jak już wspomniałem wyżej Joomla w wersji 3.3 przechodzi całkowicie na bibliotekę jQuery!

 

KIEDY?

A no 1 Kwietnia wersja Beta 1,

8 Kwietnia Beta 2,  

15 Kwietnia dostaniemy RC

22 Kwietnia przy dobrych wiatrach dostaniemy Joomla 3.3 

 

 
Czytany 2195 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 marzec 2014 20:28
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru