Mam dla Ciebie listę TOP 10 najlepiej ocenianych rozszerzeń dla Joomla. Rozszerzenia z różnych kategorii od bezpieczeństwa poprzez marketing mailingowy. To tylko pokazuje, jaka Joomla jest elastyczna. Ranking powstał o dane w oparciu o oficjalny katalog rozszerzeń dla Joomla https://extensions.joomla.org Obecnie w katalogu rozszerzeń znajdziemy 7,963 (Lipiec 2018) rozszerzeń, modułów, dodatków (pluginów).

Zapraszam Cię do zestawienia.

1. Akeeba Backup

1 Akeeba backup

Raczej nikomu przedstawiać narzędzia nie trzeba, bo to must have na każdej stronie! Komponent do kopi zapasowej strony zrobisz kopie odtworzysz na innym serwerze czy w środowisku lokalnym. 

 

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/access-a-security/site-security/akeeba-backup/

2. Breezing Forms pro

2 Breezing Forms pro

Zaawansowane rozszerzenie do budowy wszelkiego rodzaju maści formularzy od prostych po te złożony np. o pracę. Wiele integracji między innymi Skype, zapier, pola warunkowe i oczywiście formularz dostosowany na każde urządzenie.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/contacts-and-feedback/forms/breezing-forms-pro/

3. Acymailing

3 acymailing

Prowadzisz newsletter to narzędzie jest dla Ciebie jeśli nie chcesz korzystać z rozwiązań zewnętrznych tylko trzymać wszystko u siebie na serwerze. Wiele ciekawych opcji można znaleźć nawet w podstawowym pakiecie. 

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/marketing/newsletter/acymailing-starter/

4. JEvents

4 jevents

Imprezy, wydarzenia jak nad tym wszystkim zapanować? Z pomocą przyjdzie JEvents, dla którego nie straszę jest planowanie wydarzeń cyklicznych czy pojedynczych. Jeśli planujesz różne eventy to rozszerzenie powinno Cię zainteresować.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/calendars-a-events/events/jevents/

5. Event Booking

5 EventBooking

Potężne narzędzie do rezerwacji na różnego rodzaju wydarzenia. Komponent bogaty w funkcje, łatwy w użyciu umożliwia tworzenie wydarzeń (zarówno bezpłatnych, jak i płatnych), pozwala rejestrującym zarejestrować się w tych wydarzeniach (indywidualne, rejestracja grupowa) i przetwarza płatności za pośrednictwem internetowych bramek płatniczych 40+ Polskich brak jednak można się posiłkować STRIPE.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/calendars-a-events/events/event-booking/

6. Contact Enhanced Component

6 Contact Enhanced Component

Rozszerzenie do rozbudowanych formularzy kontaktowych, Google mapy, QR code czy dodatkowe przedefiniowane pola powolna na zbudowanie licznej bazy kontaktów.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/contacts-and-feedback/contact-forms/contact-enhanced-component/

7. Easy Blog

7 easyblog

Easy Blog to dedykowane rozwiązanie do blogowania czy to personalnego, czy firmowego. Komponent powstał z myślą o blogerach i posiada wiele funkcji przeznaczonych do tworzenia różnej maści treści.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/authoring-a-content/blog/easyblog/

8. JSitemap

8 jsitemap

Najbardziej rozbudowy komponent, który zajmie się kompleksowo Twoją mapą strony. Wygeneruje Ci mapę do google nie tylko standardową, ale również może zrobić mapę pod video, obrazki, dla różnych języków, mobile czy AMP. Jeśli potrzebujesz coś więcej niż zwykłą mapę strony to JSitemap jest warty Twojej uwagi.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/structure-a-navigation/site-map/jsitemap/

9. Ozio gallery

9 ozio gallery

Galeria Ozio to responsywne zdjęcia i galeria VIDEO zaprojektowana dla Joomli, napisana w JavaScript. Galeria pozwala osadzać zdjęcia z  Google Photos i wideo z YouTube. Wszystkie Twoje obrazy i wideo są hostowane w chmurze i automatycznie skalowane oraz dostosowane do wszystkich urządzeń.

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/photos-a-images/galleries/ozio-gallery/

10. Ark Editor

10 Ark Editor

Ark Edytor zawiera nową technologię o nazwie "Inline editing", która pozwala użytkownikom edytować elementy strony bezpośrednio, bez konieczności korzystania ze specjalnego ekranu edycji. Z tego powodu może przekształcić strony Joomla i uczynić je niezwykle łatwymi w użyciu!

Link do JED https://extensions.joomla.org/extensions/extension/edition/editors/jck-editor/

PODSUMOWANIE

Podzielcie się w komentarzach opinia czy wyżej wymienione rozszerzenia zasługują na miano najwyżej ocenianych. Czy waszym zdaniem jest rozszerzenie, które powinno się znaleźć w TOP 10, a nie zostało docenione przez społeczność na extensions.org?