Rzadko piszę w tym dziale bo w zasadzie dużo się tutaj nie dzieje, a bez sensu jest pokazywać nowe templatki i robić ohh i ahh nad nimi.

Dziś jest ważna informacja! JoomlArt na swoim blogu opublikowała support dotyczący swoich templatek tzw. cykl życia czyli ile czasu będzie trwał ich support dla Joomla 1.5, Joomla 2.5, Joomla 3.x oraz Joomla 4.x

 Producent deklaruje w niektórych przypadkach support nawet do czerwca 2018 roku co przekłada się na support Joomla w wersji 4.x

Jak wiemy ostatnio Joomla sama zmieniła swoje stanowisko i będzie wydawać inaczej Joomla przeczytać można o tym tutaj. 

http://developer.joomla.org/news/583-announcing-joomla-cms-3-4.html

Wracając do tematu Joomlart przygotowała specjalną tabele gdzie można zobaczyć czy można spodziewać się upadatę czy tylko fixów.

Całość dostępna tutaj.

http://www.joomlart.com/support-lifecycle/

Sam zamierzam się przesiąść obecnie wykorzystuje Garvica którego prawdopodobnie wymienię na framework T3, który daje duża swobodę jeśli chodzi o ustawienia pod inne platformy mobilne. Pod tym względem T3 dużo nadrobiło i naprawdę nie wiele trzeba aby spersonalizować sobie widoki pod urządzenia. Obecny trend wskazuje jednoznacznie że coraz więcej osób będzie korzystać z urzadzeń mobilnych czy to tabletów czy telefonów.