Jest wiele powodów, dla którym możesz chcieć otrzymać powiadomienie e-mail za każdym razem, gdy nowy użytkownik zarejestruje się na swojej stronie Joomla. Jeden z nich może brzmieć chce kontrolować jaka grupa odbiorów jest zainteresowana moją stroną. Prowadząc lokalną stronę w Wielkiej Brytanii mógłbyś sprawdzać jaki mail się rejestruję a stąd możesz szybko wyciągnąć wniosek. Bowiem końcówka maila (.pl - Polska .uk - Wielka Brytania) często świadczy o kraju pochodzenia danej osoby. Ale jak te powiadomienia otrzymywać za moment wszystkiego się dowiedziesz krok po kroku.

W tym artykule wyjaśnię, jak skonfigurować witrynę Joomla, aby administratorzy witryn otrzymywali powiadomienia o nowo zarejestrowanych użytkownikach.

REJESTRACJA UŻYTKOWNIKÓW - POWIADOMIENIA MAIL

W pierwszej kolejności należy włączyć możliwość rejestracji użytkowników na Twojej witrynie. Udaje się do panelu administracyjnego i z menu Użytkownicy wybierz Użytkownicy.

menu użytkownicy Joomla! zarządzanie użytkownikami.

Przejdź do Opcji. Pierwsza zakładka Opcje użytkownika.

opcje użytkownicy - ustawienia powiadomień administratorów w Joomla.

Rejestruj nowych z oczywistych względów przełączamy na TAK. Przypisujemy grupę, do jakiej mają być włączeni nowi użytkownicy. Standardowo jest to Registered.

Aktywacja kont w przypadku ustawień BRAK i AUTOMATYCZNA <- powiadomienia administratora jest opcjonalne. Jeśli chcesz, aby przychodził mail zaznacz Powiadamiaj administratora - TAK.

Aktywacja nowych konta ustawienie na ADMINISTRATOR - automatycznie będzie wysyłać informacje do aktywacji konta przez administratora. 

Po zmianach zapisz i zamknij.

Wróć do użytkowników i odszukaj konta SUPER USERA.

edycja użytkownik super user w Joomla.

Należy sprawdzić, czy konta mają włączone powiadomienia. Więc edytuj konto klikać na pełną nazwę.

użytkownik super user powiadomienia w Joomla - włączenie

Powiadomienia muszą być na TAK. Przejrzyj konta SUPER USERÓW i sprawdź, czy mają poprawnie skonfigurowane powiadomienie.