Ostatnio mogłeś dostać powiadomienie od google search console, że coś jest nie tak z twoją ścieżka powrotu. Ale spokojnie bez paniki już serwuje Ci rozwiązanie, które notabene powstało w Polsce i naprawia ten błąd. 

 

„ITEM" - BŁĄD GOOGLE SEARCH CONSOLE - ROZWIĄZANIE

 

Rozwiązanie wykorzystuje metodę nadpisania szablonu, czyli będzie odporne na aktualizacje, bo na razie takowego nie ma, a dyskusja obecnie jak to rozwiązać wciąż trwa.

  1. Pobierz ten plik https://dj-extensions.com/downloads/doc_download/363-breadcrumbs-module-fix-google--html-semantic-element--wcag  i rozpakuj go.
  2. Połącz się ze swoim serwerem FTP i przejdź do katalogu templates/nazwa-twojego-szablonu/html/ utwórz katalog o nazwie mod_breadcrumbs i wgraj tutaj rozpakowane pliki.
  3. Następnie należy udać się do Google Search Console i ponownie zweryfikować błędne linki.

W przypadku, gdy masz już nadpisany ten moduł w szablonie edytuj plik default.php w tym katalogu.

Odszukaj:

<div aria-label="<?php echo $module->name; ?>" role="navigation">

i zamień na:

<nav aria-label="<?php echo $module->name; ?>" role="navigation">

Nie zapomnij zmienić na końcu div na nav. 

Problem ten jest zgłoszony na trackerze Joomla link tutaj https://issues.joomla.org/tracker/joomla-cms/26268

Oryginalny post z rozwiązaniem dj-extensions.com w języku angielskim https://dj-extensions.com/blog/general/fix-breadcrumbs-markup-in-joomla-3

Jeśli Twoja witryna używa Google Structured Data powinieneś spać spokojnie. Ponieważ nawet wersja darmowa dba o poprawność danych strukturalnych ścieżki powrotu.