Pewnie trafiło na was i po aktualizacji Joomla do wersji 3.6.3 bądź też 3.6.4 a i pewnie nowszych wersji jak się pojawią przy próbie edycji modułu dostajecie na chwilę ekran z opcjami a potem biała stroną! Otóż jest na to sposób!

Edycja modułu biała strona po aktualizacji - ROZWIĄZANIE

Otóż problem się wziął z aktualizacji pliku java scripts i on tak miesza, a więc zapewne macie na stronię włączoną pamięć podręczną. Pamięć podręczna (cache) nie tylko występuje po stronię serwera ale również i przeglądarki. Oto kilka kroków które trzeba przejść aby problem się rozwiązał.

Rozwiązanie:

1) wyczyść pamięć podręczną na serwerze (katalog cache)

pamiec podreczna

możesz to zrobić poprzez FTP lub poprzez menu administracyjne System/Opróżnij bufor/ (zaznacz wszystko i usuń)

2) Wyczyść cache przeglądarki ctrl+f5 powinno wystarczyć. (ewentualnie usuń historie dotyczącą Twojej strony)

3) Jeśli to nadal nie pomogło znakiem tego że Twój hosingodawaca ma mechanizm cache nie zależy od ciebie. Napisz do niego o usunięcie pamięci podręcznej lub poszukaj w dokumentacji jak ją wyłączyć. (serwery np z OVH posiadają opcje wyłączenie.)

4) Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jeśli wykorzystujesz CDN wówczas musisz wyczyść pamięć również u swojego dostarczyciela usługi CDN. Popularnym serwisem jest Cloudflare więc u nich możesz to zrobić w tym miejscu po zalogowaniu.

cloudflare cache

Po tych zabiegach nie powinieneś mieć już problemów z edycją modułów.