Jak masowo przypisać Tagi do artykułów w Joomla. Zadanie z pozoru wydaje się proste. A takie nie jest, ponieważ Joomla ma pewne ograniczenia. Zaawansowy użytkownik użyłby SQLa, a nowicjusz mozolnie wchodząc do każdego artykuły dodawałby tag raz po raz. Jednak istnieje metoda pośrodku, dzięki której ten nowicjusz nie musi się, aż tak napracować.

Zacznijmy od stworzenia nowych tagów na potrzeby przypisania ich do artykułów. Zaloguj się na zaplecze i przejdź do menu Komponenty / Tagi utwórz tam na swoje potrzeby tagi. Ja utworzyłem dwa Joomla i SEO.

tworzenie tagu w joomla

Gdy już utworzysz swoje tagi tak jak ja. Będziesz je widział w Tagach.

tworzenie tagu joomla seo

Teraz udaj się do artykułów. Po niżej zrzut obrazu pokazujący, że nie ma przypisanych tagów.

brak przypisanych tagow artykuły filtrowanie.

A więc przypiszmy tagi masowo dla naszych wybranych artykułów. Wybierz i zaznacz artykuły, które mają mieć przynajmniej jeden wspólny tag.

zaznaczanie artykułów do masowego dodania tagu.

Ja wybrałem trzy artykuły losowe, do których będę chciał przypisać Tag Joomla oraz SEO. Użyje do tego narzędzia przetwarzania.

dodanie tagu masowo w Joomla 3

W nowo otwartym oknie wybierz swój tag nie zmieniając niz więcej. A potem naciśnij przycisk wykonaj. Skrypt za Ciebie doda ten tag do artykułów wcześniej wybranych.
Skoro mamy przypisany już tag Joomla i chcemy do tych samych artykułów przypisać drugi, trzeci i kolejny. Wystarczy przefiltrować zawartość artykułów i wskazać tag, który przed momentem przypisaliśmy.

dodanie drugiego tagu do artykułów w joomla masowo

Następnie operacje powtarzamy z nowym tagiem SEO. A jeśli mamy kolejne od przypisania to postępuje analogicznie. W ten sposób unikniemy wchodzenia pojedynczo do artykułów i przypisywania ręcznego.
Sprawdźmy, czy  tagi JOOMLA i SEO są przypisane do wcześniej wyznaczonych artykułów.

tagi masowo dodane filtrowanie artykułów

Jak widać na zrzutach wszystko jest w porządku przypisaliśmy do wybranych artykułów dwa tagi.