Mapy Google w artykule - Joomla To Proste #19

niedziela, 11 marzec 2018 19:08 Napisał 
Mapy Google w artykule - Joomla To Proste #19 Mapy Google w artykule - Joomla To Proste #19 Marcin Równicki

Mapy Google to dość istotny element każdej strony czy to strona wizytówka, czy też strona ze sklepem. Każdy potrzebuje Google maps, aby wskazać potencjalnemu klientowi jak do niego dojechać czy też gdzie znajduje się siedziba firmy, chyba że działamy tylko online i nie potrzebujemy biura ;)  

Google maps również możne się przydać blogerom, którzy podróżują zawsze można wstawić lokalizacje odwiedzonego miejsca. Organizujesz event chcesz, aby nie było miliona maili z zapytaniem jak trafić na event to tutaj właśnie przychodzi z pomocą Google Maps.

W tym odcinku Joomla To Proste poznasz plugin, dodatek "Embede Google Maps" który przede wszystkim jest darmowy! A pobrać go możesz pobrać z extensions https://extensions.joomla.org/extensions/extension/maps-a-weather/maps-a-locations/embed-google-map/

Obsługa jest prosta ponieważ używa się shortcode {google_maps} Twoja lokalizacja {/google_maps}. Dodatek można skonfigurować odgórnie, ale podczas dodawania mapy możesz pewne elementy zmienić na swoje potrzeby. Zobacz jak to wygląda na krótkim video, które znajduje się pod spodem.

VIDEO

 

Jeśli masz pytania zostaw komentarz.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 1470 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:26
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

Strona: https://rownicki.pl
plcsenderues

Szukaj

 
sppagebuldierpro banner pobierz