Jak już wspomniałem w poprzednim artykule K2 v 3.0 nadchodzi wielkimi krokami i tupie dość głośno!

Wersja beta planowana jest na koniec marca tego roku a wersja już stabilna pod koniec Kwietnia 2014!

Czy jest na co czekać o tym już za chwilę.

 Z nowości nowe w pełni responsywne UI, które trzeba przyznać wygląda dość okazale!

K2-Items-j31-B2.1 CLEAN

 Już pod koniec marca przekonamy się czy zapewnienia o prędkości działania nowego K2 nie zostały wyssane z palca. Technologie jakie zostały użyte są też używane powszechnie w gmailu. Renderowanie poprzez PHP zostało zastąpione JS. wszystko będzie się wczytywać w tle, oraz dane wysyłane będą tylko do serwera. Mamy mieć wrażenie jakbyśmy pracowali na aplikacji desktopowej, lista artykułów ma się odświeżać automatycznie. Paginacja ? jaka paginacja nie lubisz to przełączasz w infinity-scrolling (nieskończone przewijanie), natychmiastowe wyszukiwanie, proste tagowanie czy dodawanie nowych pól to kolejne zalety nowego K2. To tylko zmiany dotyczące nowego UI a to nie wszystko.

Dalszy ciąg nowości:

- Pełna kontrola ACL od strony głównej jak i zaplecza. Widok grup k2 już nie będzie potrzebny.

- Dodawanie kilku galerii zdjęciowej oraz video do jednego artykułu wiele załączników.

- Brak limitu odnośnie rożnych wielkości uploadowanych obrazów (jakoś nigdy nie miałem z tym problemu pewnie dla tego ze wszystkie w jednym rozmiarze wrzucam :P)

- Asynchroniczne uploadowanie zdjęć/video/załączników wszystko działa w tle!

- Integracja Storage Cloud: Amazon S3, Windows Azure, Rockspace Cloud. Założenie typowo dla technologi Cloud czyli Serwis gdzie indziej trzymany np Amazon EC2 a reszta na S3 

- Dodatkowe pola bez ograniczeń co do artykułu / profilu 

- System dodatkowych pól został przebudowany i pozwala teraz na zbudowanie całego eko systemu dodatkowych pół poprzez użycie 3 plików. Wykorzystujemy tutaj technologie jak  HTML & CSS jeśli tylko chcemy. Tworzenie dodatkowych pól ma być proste dla zwykłego zjadacza chleba :) Menager / Uploader dostaną osobne narzędzia (stronę).

- Możliwość ustawienia deflautowych rzeczy jak data, tag , user , kategoria 

- Komentarze oparte na Backbone.js pisanie bez konieczności przeładowywania strony.

- Wszystko oparte na bazie danych InnoDB

- Kompatybilność z poprzednimi dodatkami wszelkie zmiany w API będą na bieżąco publikowane.

- Wbudowany migrator z wersji v2.x do v3.x 

 

To nie koniec bo w wersji 3.1 dostaniemy sub-template do kategorii czyli jeśli np nasza galeria zdjęć lub video ma mieć inny wygląd to będziemy mogli to zrobić używając przeciągnij i puść bez konieczność edycji ani jednej linii kodu. Jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania to by uprościło dużo rzeczy! Specjalnie do wersji 3.0 strona JoomlaWorks zostanie przebudowana oraz zarządzanie dodatkami również.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać bo jak widać zmiany warte świeczki, jeśli chodzi o CCK K2 jest najczęściej wybieranym komponentem do zarządzania treści. Mam nadzieje że K2 nie będzie chciało pójść drogą ZOO gdzie 90% rzeczy użytecznych jest płatnych. Wybór CCK jest duży doskonałą alternatywą jest TZ Portfolio który bazuje na core joomla odnoście content, ale mamy też przecież Flexi Content inne do wyboru do koloru a wszystkie znajdziecie na JOOMLA EXTENSIONS http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/content-construction

Aktualizacja

Nastąpiła zmiana terminu wydania na 23 lipca br. więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://joomlaguru.pl/images/stories/joomla/