2 Marca ukazała się aktualizacja słynnego komponentu do zarządzania treścią K2 wydanie z numerkiem 2.6.8 przyniosło kilka zmian wewnętrznych.

Poprawiono wykryty w poprzednich wersjach buq oraz przeprowadzono optymalizacje wczytywania.

Najnowszą wersje można pobrać tutaj: http://getk2.org/downloads/?f=K2_v2.6.8.zip

 Jedną z nowości jest przeniesienie silnika na InnoDB tyczy się to tylko osób które nowo instalują komponent K2 dla reszty wersja pozostaje bez mian. Twórcy tłumaczą się tym że upgrade dla dużych stron mógłby wpłynąć niekorzystnie oraz mógłby powstać pewne komplikacje, a tego każdy chce uniknąć. Bezpieczeństwo przede wszystkim, więc póki co pozostajemy z naprawionymi buqfixami :)

Z informacji dla osób które używają nadpisywanie szablonu (template override) nie ma żadnych zmian więc śmiało aktualizujcie.

K2 2.7.0 - ostatnia aktualizacja z rodziny v2

Z nowości zobaczymy odświeżone zaplecze w wersji v2.7.0 które będzie zwiastunem nadchodzącej wersji v3.0 

Oficialnie JoomlaWorks piszę że wsparcie dla wersji v2.x będzie prowadzone do czerwca 2015! 

Wersja K2 2.7.0 ma być wydana za około 2 miesiące, Twórcy już teraz powoli zalecają przesiadkę na wersje Joomla v3.x jeśli planuje ktoś wdrażać nadchodzącą v3.0. W tym wypadku aktualziacja będzie po prostu banalnie prosta poprzez zainstalowanie wersji v3.0 na v.2.7 i po kłopocie. Wersja v3.0 nie będzie wspierała J! 1.5 & 2.5 dlatego między innymi twórcy zdecydowali się na odświeżenie wyglądu w wersji v2.7.0 aby później nie było szoku prze skokowego na wersje v3.0.

k2-newitemform-j3x-v3a

W kolejnym artykule opiszę nadchodzącą nową wersje czyli K2 3.0 która w wersji beta ukarzę się już pod koniec marca 2014! Wersja stabilna planowana jest na koniec kwietnia 2014!