Wszyscy to robią, a jak jeszcze tego nie robisz to pewnie zaczniesz. Ukrywanie linków poprzez menu to powszechna praktyka. Ponieważ CMS JOOMLA opiera swoje działanie o menu i wszystkie strony możemy kontrolować o dany link. Brzmi trochę zagmatwanie, ale w zasadzie jest to bardzo proste. Wyobraź sobie, że masz artykuł produktu i jest on przeznaczony tylko dla osób, którym chcesz podarować link. Aby zrobić to w sposób super bezpieczny musiałbyś zmusić swoich odbiorców, aby założyli konto przydzielać im uprawnienia itd. Cała masa roboty, na którą Ty nie masz czasu. Jest o wiele prostszy sposób, gdy potrzebujesz dostarczyć tylko link i aby on nie był widoczny w menu.

UKRYTA POZYCJE

Ukryta pozycja menu to nic innego jak pozycja, która nie wyświetla się w menu. Ale dzięki temu zabiegowi, że jest w menu możemy taką stronę w pełni kontrolować. 

Utwórz nową pozycję menu.

utworz pozycje menu

Następnie ją ukryj.

ukryj pozycje menu

Nie ma znaczenia, jaki będzie element docelowy to może być rozszerzenie lub artykuł. W tym momencie pozycja menu została ukryta, a Ty zyskałeś możliwość kontrolowania elementu, jak i możliwość przekazania linku tylko wybranej grupie osób. Dodatkowo możesz wyłączyć stronę z indeksowania przez Google.