JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 min
JOOMLA JAK UKRYĆ POZYCJE W MENU JOOMLA JAK UKRYĆ POZYCJE W MENU Joomla GURU
poniedziałek, 24 wrzesień 2018 13:13

JOOMLA JAK UKRYĆ POZYCJE W MENU


Wszyscy to robią, a jak jeszcze tego nie robisz to pewnie zaczniesz. Ukrywanie linków poprzez menu to powszechna praktyka. Ponieważ CMS JOOMLA opiera swoje działanie o menu i wszystkie strony możemy kontrolować o dany link. Brzmi trochę zagmatwanie, ale w zasadzie jest to bardzo proste. Wyobraź sobie, że masz artykuł produktu i jest on przeznaczony tylko dla osób, którym chcesz podarować link. Aby zrobić to w sposób super bezpieczny musiałbyś zmusić swoich odbiorców, aby założyli konto przydzielać im uprawnienia itd. Cała masa roboty, na którą Ty nie masz czasu. Jest o wiele prostszy sposób, gdy potrzebujesz dostarczyć tylko link i aby on nie był widoczny w menu.

UKRYTA POZYCJE

Ukryta pozycja menu to nic innego jak pozycja, która nie wyświetla się w menu. Ale dzięki temu zabiegowi, że jest w menu możemy taką stronę w pełni kontrolować. 

Utwórz nową pozycję menu.

utworz pozycje menu

Następnie ją ukryj.

ukryj pozycje menu

Nie ma znaczenia, jaki będzie element docelowy to może być rozszerzenie lub artykuł. W tym momencie pozycja menu została ukryta, a Ty zyskałeś możliwość kontrolowania elementu, jak i możliwość przekazania linku tylko wybranej grupie osób. Dodatkowo możesz wyłączyć stronę z indeksowania przez Google.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 5557 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 październik 2018 11:01
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru