JOOMLA JAK UKRYĆ POZYCJE W MENU

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 13:13 Napisał 
JOOMLA JAK UKRYĆ POZYCJE W MENU JOOMLA JAK UKRYĆ POZYCJE W MENU Joomla GURU

Wszyscy to robią, a jak jeszcze tego nie robisz to pewnie zaczniesz. Ukrywanie linków poprzez menu to powszechna praktyka. Ponieważ CMS JOOMLA opiera swoje działanie o menu i wszystkie strony możemy kontrolować o dany link. Brzmi trochę zagmatwanie, ale w zasadzie jest to bardzo proste. Wyobraź sobie, że masz artykuł produktu i jest on przeznaczony tylko dla osób, którym chcesz podarować link. Aby zrobić to w sposób super bezpieczny musiałbyś zmusić swoich odbiorców, aby założyli konto przydzielać im uprawnienia itd. Cała masa roboty, na którą Ty nie masz czasu. Jest o wiele prostszy sposób, gdy potrzebujesz dostarczyć tylko link i aby on nie był widoczny w menu.

UKRYTA POZYCJE

Ukryta pozycja menu to nic innego jak pozycja, która nie wyświetla się w menu. Ale dzięki temu zabiegowi, że jest w menu możemy taką stronę w pełni kontrolować. 

Utwórz nową pozycję menu.

utworz pozycje menu

Następnie ją ukryj.

ukryj pozycje menu

Nie ma znaczenia, jaki będzie element docelowy to może być rozszerzenie lub artykuł. W tym momencie pozycja menu została ukryta, a Ty zyskałeś możliwość kontrolowania elementu, jak i możliwość przekazania linku tylko wybranej grupie osób. Dodatkowo możesz wyłączyć stronę z indeksowania przez Google.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 1736 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 październik 2018 11:01
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

Strona: https://rownicki.pl
plcsenderues

Szukaj

 
sppagebuldierpro banner pobierz