JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Przenieś wiele pozycji menu jednym kliknięciem Przenieś wiele pozycji menu jednym kliknięciem Marcin Równicki - Joomla GURU
poniedziałek, 23 lipiec 2018 10:45

Przenieś wiele pozycji menu jednym kliknięciem


Pokaże Ci jak w łatwy sposób panować nad rozbudowanym menu. Tym sposobem szybko uporządkujesz swoje rozpasane menu i doprowadzisz do czytelności. Jeśli nie lubisz czytać, a bardziej odpowiada Ci wersja Video to znajdziesz ją pod tym adresem https://joomlaguru.pl/joomla/kursy-video/387/przenoszenie-wielu-pozycji-menu-lub-artykulow-joomla-to-proste-24

MENU 

Jak już masz wiele pozycji menu i chcesz zrobić porządek to zalecam zmienić na samym początku ilość widocznych elementów. Tak, aby przy przenoszeniu przypadkiem nie zaznaczyć lub pominąć pozycji potomnej bo wówczas Joomla nie pozwoli na przeniesienie wszystkich zaznaczonych. Widok zmienisz tutaj.

0 widok elementow

Pamiętaj zmieniając widok elementów sam widok przy dużej ilości pozycji menu będzie się generował znacznie dłużej jednak pozwoli Ci to zobaczyć relacje i zagłębienia pozycji.

Kolejny krok to wybór pozycji do przeniesienia zwyczajnie zaznacz pozycje, które Cię interesują i chcesz przenieść.

1 zaznacz pozycje

Po wybraniu pozycji należy odnaleźć na górnej cześć menu przycisk "PRZETWARZAJ" 

2 przetwarzaj

Przycisk przetwarzaj dale nam wiele opcji do wyboru, jednak w tym momencie zajmujemy się przenoszeniem. A więc kolejny krok to wybór, do jakiej pozycji chcemy przenieść nasze menu.

3 wybierz menu

Dla ułatwienia możemy wpisać kilka pierwszych liter nowe menu lub też wyszukać przesuwając suwakiem w dół. 

Po wybraniu mamy dwie opcje do wyboru skopiuj i przenieś.

SKOPIUJ - działa na zasadzie kopiowania pozycji zostawia zaznaczone pozycji w menu macierzystym ze statusem opublikowane, a skopiowane (powielone) w nowej pozycji mają status nieopublikowany.

PRZENIEŚ - działa na zasadzie przeniesienia elementów, czyli usuwa pozycje z menu macierzystego i przenosi do nowego wszystkie elementy pozostają w statusie opublikowany.

4 przenies wykonaj

Po wybranej operacji wykonaj naszym oczom powinien ukazać się komunikat o pomyślnym wykonaniu operacji. 

Identyczną operację możesz wykonać na artykułach (zobacz video https://joomlaguru.pl/joomla/kursy-video/387/przenoszenie-wielu-pozycji-menu-lub-artykulow-joomla-to-proste-24 ) lub wszędzie tam, gdzie znajduję się przycisk PRZETWARZAJ.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 760 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 lipiec 2018 11:51
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru