czwartek, 01 maj 2014 18:51

Gantry - ukrywanie modułu dla urządzeń mobilnych i nie tylko

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
(Przeczytasz w: 1 - 2 min)
Gantry Framework

Otóż tak się składa że mam do wykonania pewien projekt który jest ściśle tajny oczywiście :)

Ale zmierzając do sedna wpisu po wybraniu szablonu który działa na frameworku Gantry i przejrzeniu jak działa na urządzeniach mobilnych, doznałem lekkiego rozczarowania.

Otóż okazało się że wszystko trzeba ręcznie w modułach bo gantry nie-wykrywa rozmiarów urządzenia ?! WTF 

 Wszystko na to wskazuję że domyślnie wszystko jest widoczne (visible), po za tym wszystko ładnie się skaluje co przynajmniej jest na plus. Jednakże migający slider na głównej stronie ładnie ją rozkłada na łopatki. Aby się tego pozbyć trzeba zdefiniować w module odpowiednią klasę która ukryję moduł. W moim konkretnym przypadku chodziło o ukrycie modułu dla telefonów. Zastosowałem tutaj klasę:

 

hidden-phone

Oczywiście jest ich więcej:

 

hidden-tablet hidden-desktop hidden-large visible-phone visible-tablet visible-desktop visible-large

Jednakże trzeba się zapoznać z tą oto tabelką aby zrozumieć działanie tych klas.

Kombinacje alpejskich trochę jest jakby nie patrzeć, w zasadzie to nie dziwie się twórcą dali pełną wolną rękę na modyfikowanie. A dla tych trochę mniej obeznanych po niżej screen gdzię to się wpisuje :) Przykład dla RokSprocket czyli slideshow. 

Mam nadzieje że komuś się przyda ta informacja a tutaj link do dokumentacji (której się trochę naszukałem...) http://www.gantry-framework.org/documentation/joomla/advanced/responsive_grid_system.md

 

 

Czytany 4128 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2018 12:20

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl

Media