Edycja modułu biała strona - Joomla 3.6.3 +

czwartek, 27 październik 2016 18:51 Napisał 
  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Edycja modułu biała strona - joomla 3.6.3 + Marcin Równicki

Pewnie trafiło na was i po aktualizacji Joomla do wersji 3.6.3 bądź też 3.6.4 a i pewnie nowszych wersji jak się pojawią przy próbie edycji modułu dostajecie na chwilę ekran z opcjami a potem biała stroną! Otóż jest na to sposób!

Edycja modułu biała strona po aktualizacji - ROZWIĄZANIE

Otóż problem się wziął z aktualizacji pliku java scripts i on tak miesza, a więc zapewne macie na stronię włączoną pamięć podręczną. Pamięć podręczna (cache) nie tylko występuje po stronię serwera ale również i przeglądarki. Oto kilka kroków które trzeba przejść aby problem się rozwiązał.

Rozwiązanie:

1) wyczyść pamięć podręczną na serwerze (katalog cache)

możesz to zrobić poprzez FTP lub poprzez menu administracyjne System/Opróżnij bufor/ (zaznacz wszystko i usuń)

2) Wyczyść cache przeglądarki ctrl+f5 powinno wystarczyć. (ewentualnie usuń historie dotyczącą Twojej strony)

3) Jeśli to nadal nie pomogło znakiem tego że Twój hosingodawaca ma mechanizm cache nie zależy od ciebie. Napisz do niego o usunięcie pamięci podręcznej lub poszukaj w dokumentacji jak ją wyłączyć. (serwery np z OVH posiadają opcje wyłączenie.)

4) Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jeśli wykorzystujesz CDN wówczas musisz wyczyść pamięć również u swojego dostarczyciela usługi CDN. Popularnym serwisem jest Cloudflare więc u nich możesz to zrobić w tym miejscu po zalogowaniu.

Po tych zabiegach nie powinieneś mieć już problemów z edycją modułów. 

 
Czytany 1536 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 październik 2016 19:11
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

Strona: https://rownicki.pl

Media