środa, 04 kwiecień 2018 16:44

Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Jak szybko zamieścić film z youtube 2018 - Joomla To Proste #20 Marcin Równicki

Czy wiesz, że możesz zamieścić video z youtube wklejając tylko link w edytor? To takie proste i przyjemne! Zero grzebania w ustawieniach Joomla! Aczkolwiek pokaże Ci również drugi sposób, który pozwala umieszczać iframe w edytorze TinyMCE tym podstawowym co jest domyślny w Joomla. Jest to edycja 2018, bo poprzednie video już się zestarzało i wymagało aktualizacji. 

Poniżej znajdziesz video i niezbędne linki:

VIDEO

1 SPOSÓB (rekomendowany przeze mnie)

Pierwszy sposób opiera się o plugin (dodatek) OSYOUTUBE, który jest za darmo w ograniczonej funkcjonalności. Te ograniczenia w zupełności nie przeszkadzają, bo raz jest responsywny, czyli dostosuje się do szerokości, jaką ma użytkownik dwa działa na zasadzie wklej link i zapomnij.

Link do osyoutube https://bit.ly/osyoutubefree (obejrzyj video znajdziesz jak ściągnąć wersję darmową) 

Udaj się do dodatków i sprawdź, czy osyoutube został włączony.

 

Po tej operacji zostaje sprawdzić, czy wklejony link z YouTube działa. W wersji free nie działają linki te sprzed publikacji, czyli po uploadowaniu ze studia twórców, a mianowicie youtu.be

2 SPOSÓB (edytor tinymce)

W tym sposobie usuniesz restrykcje, jaką nakłada edytor TinyMCE po instalacji Joomla, czyli zabrania wklejania apletów, skryptów oraz iframe. Aby zmienić domyśle zachowanie edytora udaj się do dodatków i odszukaj edytor TinyMCE (zobacz video jak to zrobić).

Następnie edytuj ustawienia w następujący sposób.

Przełącz na ZESTAW 0! Jest to bardzo istotne. Po czym udaj się niżej i usuń iframe.

Po tej operacji zapisz ustawienia i sprawdź, czy wklejony kod wygenerowany z YouTube działa. W razie problemów polecam przełączyć edytor button na dole edytora  i wkleić sam kod, po czym znów przełączyć. (w video jest pokazane jak tego dokonać)

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że w roku 2018 już nikt nie będzie miał tego problemu, aby dodać video z YouTube. A przyszłe wersje Joomla dodadzą obsługę serwisów video natywne do edytora. Jeśli masz pytania zostaw w komentarzu.

Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety, która pomoże mi robić lepsze video zgodne z waszymi problemami https://marcin91.typeform.com/to/q5ceXi 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 633 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:29

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl

Media