Nie wysyłaj hasła w mailu! - JOOMLA TO PROSTE #18

środa, 28 luty 2018 18:16 Napisał 
  Przeczytasz w: 1 min
Nie wysyłaj hasła w mailu! - JOOMLA TO PROSTE #18 Marcin Równicki

Zwiększ standardy swojej strony, portalu czy sklepu internetowego wszędzie tam, gdzie rejestrują się użytkownicy. Domyślnie Joomla pozwala ustalić czteroliterowe hasło to stanowczo za mało np. 1234 lub aaaa. Czy wiesz, że Twoja strona wysyła użytkownikowi hasło, który często nie tylko loguje się przez swoje wifi w domu, ale korzysta z publicznych niezabezpieczonych sieci. Takie hasło łatwo jest przechwycić w w/w sieci, a więc pokaże Ci jak zabezpieczyć.

 

NAUCZYSZ SIĘ

1. Pokaże Ci jak wyłączyć wysyłanie hasła w mailu.

2. Pokaże Ci jak wymusić na użytkowniku, aby jego hasło było tzw. strong password. Hasło będzie się składać z ośmiu znaków w tym przynajmniej jedna cyfra, jeden znak specjalny i duża literka. To tak naprawdę minimum oczyścicie możesz być bardziej rygorystyczny to już zależy od Ciebie i Twojego podejścia do bezpieczeństwa.

VIDEO

 

Wyłączenie wysłania hasła.

Zmiana siły hasła 

Wszelkie pytania zostaw w komentarzu.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 200:
Czytany 542 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:25
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

Strona: https://rownicki.pl

Media