środa, 28 luty 2018 18:16

Nie wysyłaj hasła w mailu! - JOOMLA TO PROSTE #18

Napisał
Nie wysyłaj hasła w mailu! - JOOMLA TO PROSTE #18 Marcin Równicki

Zwiększ standardy swojej strony, portalu czy sklepu internetowego wszędzie tam, gdzie rejestrują się użytkownicy. Domyślnie Joomla pozwala ustalić czteroliterowe hasło to stanowczo za mało np. 1234 lub aaaa. Czy wiesz, że Twoja strona wysyła użytkownikowi hasło, który często nie tylko loguje się przez swoje wifi w domu, ale korzysta z publicznych niezabezpieczonych sieci. Takie hasło łatwo jest przechwycić w w/w sieci, a więc pokaże Ci jak zabezpieczyć.

 

NAUCZYSZ SIĘ

1. Pokaże Ci jak wyłączyć wysyłanie hasła w mailu.

2. Pokaże Ci jak wymusić na użytkowniku, aby jego hasło było tzw. strong password. Hasło będzie się składać z ośmiu znaków w tym przynajmniej jedna cyfra, jeden znak specjalny i duża literka. To tak naprawdę minimum oczyścicie możesz być bardziej rygorystyczny to już zależy od Ciebie i Twojego podejścia do bezpieczeństwa.

VIDEO

 

Wyłączenie wysłania hasła.

Zmiana siły hasła 

Wszelkie pytania zostaw w komentarzu.

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 200:
Czytany 348 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 16:25

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl

Media