czwartek, 26 marzec 2015 16:16

KRAKEN i JCH OPTIMIZE 4.2.2 - Nowości

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
KRAKEN & JCH OPTIMIZE mjmaritno.eu

24 Marca 2015 Jch Optimize w wersji 4.2.2 dostał wsparcie dla KRAKENa, kraken.io to nic innego jak serwis który zajmuję się szeroko pojętą optymalizacją obrazów. Dostępne są dwie opcje darmowa i PRO. Wersja darmowa pozwala poprzez przeglądarkę wgrać plik do 1MB (PRO 16MB) i go zooptymalizować mamy do wyboru dwie opcje:

Lossless (bezstratna kompresja)
Ten tryb będzie optymalizował Twoje zdjęcia do ekstremum bez zmiany pojedynczych pikseli. Bezstratna opcja jest idealna jeśli priorytetem jest jakość GRAFIKI czyli np zdjęcia krajobrazów, portfolia foto itp. Ta opcja wydłuża czas optymalizacji obrazu.
Lossy (stratna kompresja)
Jeśli wybierzesz tą opcje zmieni ona Twój plik (niezauważalne dla ludzkiego oka), poprzez specjalne algorytmy kompresji tak że będzie można zaoszczędzić nawet do 90% (!) początkowej masy plików. Optymalizacja lossy czyli stratna daje doskonałe rezultaty przy ułamku utraty jakości obrazu. (wszystko zależy od obrazu jaki kompresujemy)
Pamiętaj że wynik jest zawsze zależny od pliku, czasami nie będziesz w stanie odróżnić obrazów z kompresji "bezstratnej" od kompresji "stratnej". 

To wszystko można mieć już teraz i wygodnie używać na zapleczu Joomla! potrzebujemy do tego:

- konta w serwisie kraken.io (wersja FREE się nadaje 50MB/m)

- Jch-optimize w wersji PRO która kosztuje aż 10 dolarów! na 1 rok. 

Jeśli spełniliśmy dwa warunki powyżej należy skopiować klucze API do pluginu jch-optimize i cieszyć się krakenem.

Kraken PRO kosztuje 5$/m z limitem 500MB miesięcznie więc jeśli posiadacie stronę z duża ilością obrazów warto się zainteresować tym rozwiązaniem bo jest ono w zasadzie automatyczne, ręczna zmiana wiadomo że zajmuje trochę czasu.

Czytany 1901 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 kwiecień 2017 13:04

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl

Media